Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଭତ୍ତା ହେରଫେର : ୫ବର୍ଷରେ ୫କୋଟି ଟଙ୍କାର ମହାଦୁର୍ନୀତି, ଦୁର୍ନୀତିରେ ବୁଡିଛନ୍ତି ବ୍ଲକ୍ କର୍ମଚାରୀ !

13/08/2019 at 11:35 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର।ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ୧୩|୮:  ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର  ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ଭତ୍ତା ମହାଦୁର୍ନୀତି । ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ହିସାବ ମିଳୁନାହିଁ   ।  ପ୍ରାଥମିକ  ତଦନ୍ତରୁ  ୨ଲକ୍ଷ ୩୫ହଜାର ୨୦୦ ଟଙ୍କା, ସରକାରୀ ବାବୁମାନେ ଚଳୁ କରିଥିବା ଅଡିଟ ରିପୋର୍ଟ କହୁଛି । ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ, ଜିଆରଏସ ଏବଂ କିଛି ବ୍ଲକ କର୍ମଚାରୀ ଗରିବଗୁରୁବା ନିସହାୟଙ୍କ ଭତ୍ତା ଟଙ୍କାରେ ଅୟସ କରୁଛନ୍ତି  ।

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ଏମିତି ଏକ ଭତ୍ତା କେଳେଙ୍କାରୀର ଦସ୍ତାବିଜ ଲାଗିଛି ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ହାତରେ । ଷ୍ଟେଟ୍ ଲୋକାଲ୍ ଫଣ୍ଡ ଅଡିଟରୁ ମହାଦୁର୍ନୀତିର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ହୋଇଛି । କୌଣସି ହିତାଧିକାରୀ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିଲେ, ବୟସାଧିକ୍ୟ କାରଣରୁ ବ୍ଲକ୍ ଅଫିସ ନଆସିପାରିଲେ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା ସରକାରୀ ବାବୁ ତାକୁ ହେରଫେର କରିବାର ମଉକା ପାଆନ୍ତି।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କୌଣସି ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ପେନସନ୍ ଉଠାଣ ହେଉଥିବା ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି । ତେବେ ଅଡିଟ୍ ରିପୋର୍ଟରେ ଭତ୍ତା ହେରଫେର ନେଇ ଜଣା ପଡିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ।

ଭତ୍ତାଟଙ୍କା ହଡ଼ପ କଥା ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ରେ ଖୁଲାସା ହେବା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଉଲୁଣ୍ଡା ବିଡ଼ିଓ ନୀଳାମ୍ବର ମହାନନ୍ଦ । ବିଡିଓ କହିଛନ୍ତି, ସେ ନିଜେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବେ । ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତଦନ୍ତ ସାରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବେ । ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦେବେ ।

   Related Posts