Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତୀ ପୁଣି ଗୃହବନ୍ଦୀ : କହିଲେ, ‘ସୁରକ୍ଷା ଆଳରେ ଜାଣିଶୁଣି ଏଭଳି କରାଯାଉଛି’

7/09/2021 at 3:59 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୦୭/୦୯ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ହାଇସ୍‌ ଆରେଷ୍ଟ୍ ଅର୍ଥାତ ନଜରବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଜାମ୍ମୁ କାଣ୍ମୀରରେ ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ହେବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମିଛ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିବା‌ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତୀ । ଆଜି ସେ ତାଙ୍କ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗୃହବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଥିବା ମୁଫ୍‌ତୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଏ ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ଭାରତ ସରକାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତା ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଜାଣିଶୁଣି ସେହି ଅଧିକାରରୁ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିତ କରୁଛନ୍ତି । ମୋତେ ଆଜି ପୁଣିଥରେ ଗୃହବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି । କାଶ୍ମୀରରେ ସ୍ଥିତି ଠିକ ନଥିବା ଆଳ ଦେଖାଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜାଣିଶୁଣି ଏଭଳି କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦରଦ କେତେ ଅଛି ।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଲଗାଓ୍ବବାଦୀ ନେତା ସୟଦ ଅଲୀ ଶାହା ଗିଲାନୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ଘାଟିରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଢାଇଦିଆଯାଇଛି । ମୁଫ୍‌ତୀ କହିଛନ୍ତି ଗିଲାନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅନୁମତି ନମିଳିବା ମାନବିକତା ବିାରାଧୀ । ଏଥିପାଇଁ ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ହୋଇଛି । ଗିଲାନୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ନିକଟ ଏକ ମସଜିଦରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା ।

ଦଳୀୟ ବୈଠକ ପରେ ମେହବୁବା କହିଥିଲେ, ‘ଗିଲାନୀଙ୍କ ସହିତ ଆମର ରାଜନୈତିକ ମତଭେଦ ଥିଲା, ବିବାଦ ରହିଥିଲା ସତ କିନ୍ତୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସମସ୍ତ ମତଭେଦ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ମୃତକ ଅନ୍ତିମ ସତ୍କାର ପାଇଁ ହକ୍‌ଦାର ହୋଇଥାଏ । ଗିଲାନୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସତ୍କାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମତି ଦିଆନଯିବା ଘଟଣା ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରିଛି । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅନୁମତି ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ତାହା କରିବାକୁ ଦଦଆଯାଇନଥିଲା ।’

   Related Posts