Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପହଞ୍ଚିବ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମରଶରୀର, ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଧମକ : ଭାରତ ଏସିଆ କପ୍ ନଖେଳିଲେ, ଆମେ ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ଖେଳିବୁ ନାହିଁ

25/01/2020 at 6:16 PM

ଲାହୋର ୨୫/ ୦୧: ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ପାକିସ୍ତାନରେ ହିଁ ହେବ । ତେବେ ତାହା ଆଗରୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଭାରତକୁ ଦେଇଛି ଚେତାବନୀ । ଯଦି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ( BCCI ) ଏସିଆ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କପ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନପଠାଇବ ତେବେ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ନ ଖେଳିପାରେ ପାକିସ୍ତାନ । ପିସିବି ବା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ୱାସିମ ଖାନ୍ ଏପରି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ  ଅଧିକାରକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଥିବା କିମ୍ବା ହରାଇଥିବା ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନକରି  ୱାସିମ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।        

ପାକିସ୍ତାନରେ ଟି- ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲାଗି ଦଳ ପଠାଇବାକୁ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ରାଜି ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆକପ୍‌  ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ବାଂଲାଦେଶକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିବା ମନେ କରାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ୱାସିମ ଖାନ୍‌ ସେପରି ଅଟକଳକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି । କାରଣ ୱାସିମ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ପିସିବି କିମ୍ବା ଆଇସିସି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଭେନ୍ୟୁ ବଦଳାଇପାରିବେ ନାହିଁ, କାରଣ ତାହା ଏସିଆନ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ର ଅଧିକୃତ କ୍ଷମତା ।

 ପାକିସ୍ତାନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳ ଆୟୋଜନର ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା କହିବା ବେଳେ ୱାସିମ କହିଛନ୍ତି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌କୁ ଭାରତ ନଆସିଲେ ଆମେ (ପାକିସ୍ତାନ) ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଖିବା ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ନଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବିସିସିଆଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ନପଠାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସେଭଳି କିଛି ଚିନ୍ତା କରିନଥିବା ମନେହୋଇଥିଲା । ଏଥିରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ହରାଇବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । କାରଣ ଭାରତ- ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ଦେଶର କ୍ରିକେଟ ସଂପର୍କ ବି ଜୋରଦାର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ତେବେ ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ୍ ପିକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଆସିବା ପରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ ।

   Related Posts