Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଧମକ : ଭାରତ ଏସିଆ କପ୍ ନଖେଳିଲେ, ଆମେ ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ଖେଳିବୁ ନାହିଁ

25/01/2020 at 6:16 PM

ଲାହୋର ୨୫/ ୦୧: ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ପାକିସ୍ତାନରେ ହିଁ ହେବ । ତେବେ ତାହା ଆଗରୁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ଭାରତକୁ ଦେଇଛି ଚେତାବନୀ । ଯଦି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ( BCCI ) ଏସିଆ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କପ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନପଠାଇବ ତେବେ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ନ ଖେଳିପାରେ ପାକିସ୍ତାନ । ପିସିବି ବା ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ୱାସିମ ଖାନ୍ ଏପରି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ  ଅଧିକାରକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଥିବା କିମ୍ବା ହରାଇଥିବା ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନକରି  ୱାସିମ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।        

ପାକିସ୍ତାନରେ ଟି- ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନସିପ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲାଗି ଦଳ ପଠାଇବାକୁ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ରାଜି ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆକପ୍‌  ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ବାଂଲାଦେଶକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିବା ମନେ କରାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପିସିବି ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ୱାସିମ ଖାନ୍‌ ସେପରି ଅଟକଳକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଆସନ୍ତା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ଆୟୋଜିତ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି । କାରଣ ୱାସିମ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ପିସିବି କିମ୍ବା ଆଇସିସି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଭେନ୍ୟୁ ବଦଳାଇପାରିବେ ନାହିଁ, କାରଣ ତାହା ଏସିଆନ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ର ଅଧିକୃତ କ୍ଷମତା ।

 ପାକିସ୍ତାନ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳ ଆୟୋଜନର ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା କହିବା ବେଳେ ୱାସିମ କହିଛନ୍ତି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌କୁ ଭାରତ ନଆସିଲେ ଆମେ (ପାକିସ୍ତାନ) ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଖିବା ୨୦୨୧ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ନଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବିସିସିଆଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ ନପଠାଇବା ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସେଭଳି କିଛି ଚିନ୍ତା କରିନଥିବା ମନେହୋଇଥିଲା । ଏଥିରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏସିଆ କପ୍‌ ଆୟୋଜନ ଅଧିକାର ହରାଇବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । କାରଣ ଭାରତ- ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ଦେଶର କ୍ରିକେଟ ସଂପର୍କ ବି ଜୋରଦାର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି । ତେବେ ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟିମ୍ ପିକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଆସିବା ପରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟକୁ ଫେରିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନ ।

   Related Posts