Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଜବରଦସ୍ତ ପିସି : ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ମାଗିଲେ ୧୦ %, ମୂଲଚାଲକୁ ମଙ୍ଗିଲେନି, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଲେ ନଗଦ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର

9/11/2020 at 5:55 PM

ଯାଜପୁର, ୦୯୧୧ପିସି କାରବାର ନେଇ ପୁଣି ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ। ଠିକାଦାରଙ୍କ ଠାରୁ ପିସି ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ । ଏଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦାନଗଦି ବ୍ଲକରେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଶାଳିଜଙ୍ଗା ପଂଚାୟତର ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ  ମନମୋହନ ସାହୁ ଠିକା କାମ ବାବଦକୁ ଠିକାଦାରମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପିସି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାର ଭିଡିଓ ଲାଗିଛି News 7 ହାତରେ।

ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କ ପିସି ଲୋଭ। ଦରମା ଟଙ୍କାରେ ପୁରୁନି ବାବୁଙ୍କ ପେଟ। ଭଲ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଓ ଶୁଣନ୍ତୁ କିଭଳି ଖୁଲମ ଖୁଲ୍ଲା ଠିକାଦରଙ୍କୁ ପିସି ମାଗୁଛନ୍ତି ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ। ବିଭିନ୍ନ ଠିକା କାମରେ  ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ପିସି ଦେବାକୁ ସେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏ ଦୃଶ୍ୟ ହେଉଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକର । ପିସି ମାଗୁଥିବା ଏ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଶାଳିଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତର ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ  ମନମୋହନ ସାହୁ। ପଞ୍ଚାୟତରେ ରାସ୍ତା, ପାଚେରୀ ଓ ପୋଖରୀ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥଲା। ତେବେ ଏସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଠିକାଦାର ମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଫାଇନାଲ୍ ବିଲ୍ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ପିସି ଦେବାକୁ କହୁଛନ୍ତି।

ଶାଳିଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ଠିକା କାମ କରିଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ପିସି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠିକା କାମର ବିଲ ପାସ କରାଇ ଦେବାକୁ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ପିସି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତେବେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ଏନେଇ ଦାନଗଦୀ ବିଡିଓଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ ଥିବା ସହ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟିତ୍ଵରୁ ନିବୃତ୍ତ ରଖାଯାଇଛି। ଏବଂ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଏହି ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ବିଡିଓ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କୁ ଶାଳିଜଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର  କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ଏବେ ରଣାଗୁଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟିତ୍ଵରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟିତ୍ଵରେ ଥାଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଭିଏଲଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଏଭଳି ପିସି କାରବାର ଚଳାଇଥିଲେ।

   Related Posts