Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କରୋନା କାଳରେ Paytm ମାଲାମାଲ, ଚଳିତବର୍ଷ ଆୟ କରିଛି ୩,୬୨୯ କୋଟି

4/09/2020 at 3:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୯ : କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ଟଙ୍କା ପଇସା ଲେଣଦେଣ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ କରାଯାଉଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଲୋକେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଉଛନ୍ତି । ସେପଟେ କରୋନା କାଳରେ ମାଲେମାଲ ହୋଇଛି ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ଆପ୍ ‘ପେଟିଏମ୍’ ।

କରୋନା କାଳରେ ଲୋକେ ଡିଜିଟାଲ ଲେଣଦେଣ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିବା ବେଳେ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ନେଇଛି ପେଟିଏମ୍ । ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଡିଜିଟାଲ ଆର୍ଥିକ ସେବା କମ୍ପାନୀ ପେଟିଏମ୍ର ଆୟ ବଢ଼ି ୩,୬୨୯ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହାସହ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କମ୍ପାନୀ ସହିଥିବା ଘାଟାରେ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଛି । ଘରଟା କମୁଛି ଆୟ ଆଶାତୀତ ବଢ଼ିଥିବା ନେଇ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ଆର୍ଥିକ ଲେଣଦେଣକୁ ସଶକ୍ତ କରିବା ଦିଗରେ ପେଟିଏମ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ସଭାପତି ମଧୁର ଦେବଡା କହିଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରୟାସ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ ଗଢ଼ିବା ଦିଗରେ ବେଶ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏବେ ପେଟିଏମ୍ ମାର୍ଚେଣ୍ଟ ପାଟନର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଡିଜିଟାଲ ସେବା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଅଧିକ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରୁଛି ଯାହା ଦ୍ବାରା ଉଭୟ ମାରଚେଣ୍ଟ ଓ ଗ୍ରାହକ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ମଧୁର ଦେବଡା ।

୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଭ ପାଇବା ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପେଟିଏମ୍ ଗୋଟିଏ ପ୍ରମୁଖ ବିତ୍ତିୟ ସେବା ଦେଉଥିବା ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି । ପେଟିଏମ୍ ମନି ଓ ପେଟିଏମ୍ ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ସର୍ଭିସେସ୍ କମ୍ପାନୀର ଟର୍ଣ୍ଣଓଭର ବଢ଼ାଇବାରେ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ମଧୁର ଦେବଡା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts