Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମିର୍ଜାପୁରରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ- ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛି
  • ||
  • ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ
  • ||
  • ବଢିଲା LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ଏବେ ବିନା ସବସିଡି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଅଧିକ ୫୦ଟଙ୍କା
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ପିଟିଲା କାର୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ସି-ସୋର ଘାଟରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଭାସି ଆସିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ : ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବନାହିଁ CBSE ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା, ପୂର୍ବଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ବାପା ନା’ ରାକ୍ଷସ, ନିଶାଶକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ୧୧ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କଲା ଦୁଷ୍କର୍ମ !
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ହଜିଗଲା ମା’ର ମମତା, ୪ ବର୍ଷ ଝିଅର ଗାଲ କାଟିଦେଲା ସାବତ ମା’ !
  • ||

ଆସିଲାଣି ଭୋଟ୍ ବେଳ: ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଜୟପୁରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରବି ନନ୍ଦଙ୍କ ମୁଣ୍ଡିଆମରା ରାଜନୀତି

9/01/2019 at 4:53 PM

ଜୟପୁର ୯|୧: ଆସିଲାଣି ଭୋଟ ବେଳ । ଜମିଲାଣି ନେତାଙ୍କ ପ୍ରଚାର । ଜନତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ତଳେ ପଡ଼ି ଯେନତେନ ପ୍ରକାରେ ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଚାଲିଲାଣି ଚେଷ୍ଟା । ଏମିତିରେ ଏବେ ଜୟପୁର ରାଜନୀତିରେ  ବିଜେଡି ନେତା ରବି ନନ୍ଦଙ୍କ ମୁଣ୍ଡିଆମରା ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଜୋର୍‌ ଧରିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନୂଆବର୍ଷର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଆଳରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ଟିଭିଟିକୁ ଦେଖି କେହି କେହି କହୁଛନ୍ତି କହିଁ ପେ ନିଗାହେଁ କହିଁପେ ନିଶାନା ନୀତିରେ ଚାଲିଛନ୍ତି ନନ୍ଦେ ଆଜ୍ଞା ।

ନେତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡିଆ ନେବାର ବେଳ ସରିଗଲାଣି । ଏଥର ଜନତାଙ୍କ ପାଳି । ମାନେ ଜନତାଙ୍କୁ ଏବେ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରିବାର ସମୟ । କାହିଁକି ନା’ ଆସିଗଲାଣି ଭୋଟ ବେଳ । ଉପରେ ଉପରେ ଉଡ଼ିବା ଛାଡ଼ି ଏବେ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେଣି ନେତା ।  ଜମିଲାଣି ଭୋଟ ରାଜନୀତି । ଜୟପୁରର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ରବି ନନ୍ଦଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରଚାର ଶୈଳିକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ କିଛି ଅବୁଝା ରହିବ ନାହିଁ । ଜଣ ଜଣ କରି ଦେଢ଼ ଶହ ଲୋକଙ୍କୁ ଏମିତି ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରିଛନ୍ତି ନନ୍ଦେ ଆଜ୍ଞା । ଅବଶ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଝାଳନାଳ ବି ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ହେଲେ କ’ଣ ହେଲା । ଏବେ ଟିକେ କଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଆଗକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିବ ସେଇ ଆଶା ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ବି କରିଛି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଡ଼ ଗଡ଼ କରି ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରାର ଦ୍ବାହି ବି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମଉକା ଥିଲା ନୂଆବର୍ଷ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାଣ୍ଟିବାର । ଆଉ ଏଇ ମଉକାରେ ରବିବାବୁ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳିର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଫୁଲମାଳ ପିନ୍ଧାଇଲେ, ଗୀତାବହି ଓ ଗୋଲାପଫୁଲ ବାଣ୍ଟିଲେ ଆଉ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରି ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ । ହେଲେ ନନ୍ଦେ ଆଜ୍ଞାଙ୍କର ଏଭଳି ଆକ୍ଟିଭିଟି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଖୋରାକ୍‌ ଯୋଗାଇଛି । କୁହାଯାଉଛି କୁଆଡ଼େ ଜୟପୁର ଆସନ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ଏଇ ମଉକାରେ ରବିବାବୁ ନିଜ ପତ୍ନୀଡଃ. ଇନ୍ଦିରା ନନ୍ଦଙ୍କୁ ପଲିଟିକ୍‌ସର ମଇଦାନରେ ଉତାରିଛନ୍ତି । ୟାକୁ ହିଁ କହନ୍ତି କହିଁ ପେ ନିଗାହେଁ କହିଁପେ ନିଶାନା । 

୨୦୦୦ରୁ ୨୦୦୯ ଭିତରେ ଲଗାତର ୩ଥର ଜୟପୁରର ବିଧାୟକ ହୋଇଛନ୍ତି ରବି ନନ୍ଦ । ତିନି ଥର ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ବି ମିଳିଛି । ହେଲେ ୨୦୧୪ରେ ତାଙ୍କର ସାଥ୍‌ ଦେଇନଥିଲେ ଜୟପୁର ଭୋଟର । ହେଲେ ଏଥର ଯେନତେନ ପ୍ରକାରେ ପୁଣି ଭୋଟରଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts