ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ, ଘୁଞ୍ଚିଲା +୨ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ କଲେନି ସିଦ୍ଧୁ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଦର୍ଶାଇ ମାଗିଲେ ସମୟ
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରୟାଲ୍ସ ବନାମ କିଙ୍ଗସ, ଜିତିଲେ ପ୍ଲେ-ଅଫରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବ ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ଲାଲୁ ପରିବାରକୁ ଗୁଡ୍ ମର୍ଣ୍ଣିଂ କଲା ସିବିଆଇ : ସକାଳୁ ସକାଳୁ ୧୭ ଜାଗାରେ ଚଢଉ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଶନିବାରଠୁ ବଢିବ ତାତି, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଲଘୁଚାପ
  • ||
  • ୨୭ ମାସ ପରେ ମୁକୁଳିଲେ ଆଜମ ଖାନ, ସ୍ୱାଗତ ପାଇଁ ପହଁଚିଲେ ଶିବପାଲ ଯାଦବ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବୋମାମାଡ, ସହିଦନଗର ଥାନା ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ବର୍ଷେ ପାଇଁ ଯିବେ ଜେଲ୍ !
  • ||
  • ଆଜି ଜେଲରୁ ମୁକୁଳି ପାରନ୍ତି ଆଜମ ଖାନ, ଜେଲରେ ପହଁଚିଲା ଜାମିନ ଆଦେଶ
  • ||

ପାଟଣାଗଡ ପାର୍ସଲବୋମା ଘଟଣାର ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ: ତଥାପି ଜାରି ରହିବ ତଦନ୍ତ

21/08/2018 at 3:49 AM

ବଲଂଗୀର୨୧|୮: ବଲାଙ୍ଗୀର ପାର୍ସଲ ବୋମା ଘଟଣା ର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଏକମାତ୍ର ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମହେରେ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ହେଲା ଚାର୍ଜସିଟ। କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପାଟଣାଗଡ ପାର୍ସଲ ବୋମା ଘଟଣାକୁ ହାତକୁ ନେବା ପରେ ତନ୍ନ ତନ୍ନ କରି ଜାଞ୍ଚ କରି ଗିରଫ କରିଥିଲା ଭଏଁଷା କଲେଜର ଇଂରାଜୀ ଅଧ୍ୟାପକ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମହେରେକୁ। ଦିର୍ଘ ଏକ ମାସ ଧରି ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଛାନଭିନ କରିବାସହ ଜେଲ ହାଜତକୁ ପୁଞ୍ଜିଲାଲକୁ ପଠାଇଥିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ।
ଏବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ପାଟଣାଗଡ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ୩ ଶହ ପୃଷ୍ଠା ବିଶିଷ୍ଟ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ। କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ହାତକୁ ନେବାର ୧୨୦ ଦିନ ପରେ ଦାଖଲ କରିଛି ଚାର୍ଜସିଟ। ଏତିପାଇଁ ୭୨ ଜଣ ସାକ୍ଷୀ ଓ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶିଙ୍କ ବୟାନ ଦାଖଲ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ। ତେବେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦ ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ପରାୟଣ ହୋଇ ସେ ଏଭଳି କାଣ୍ଡ କରିଥିବା ଚାର୍ଜସିଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ। ଏନେଇ ୩ ଜଣ ରାଜସାକ୍ଷୀ ଓ ଫରେନସିକ ସାଇନ୍ସ ଲେବ୍ରୋଟାରୀର ଦୁଇଟି ରିପୋର୍ଟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ହସ୍ତଗତ ହୋଇନାହିଁ ।ତେଣୁ ତଦନ୍ତକୁ ବନ୍ଦନକରି ଜାରି ରଖିବାକୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଂଚ ଆବେଦନ କରିଛି ପାଟଣାଗଡ ଏସଡିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ। ଗତ ଫେବୃୟାରୀ ମାସ ୨୩ ତାରିଖରେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟକୁ ଦୋହଳାଇ ଦେଇଥିଲା ପାର୍ସଲ ବୋମା ଘଟଣା। ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ସୋମ୍ୟଶେଖର ଓ ତାଙ୍କ ଜେଜେମାଁଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଦିର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିଲେ ସୋମ୍ୟଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ। ସେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ତାଙ୍କ ଆଁଖି ଓ କାନରେ ଲାଗିଥିଲା ଗୁରୁତର ଆଘାତ। ଏନେଇ ପ୍ରଥମେ ଗୋଟିଏ ମାସ ଧରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରିଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିନପାରିବାରୁ ପରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା ଏହାର ତଦନ୍ତ ଭାର। ପରେ ଗୋଟିଏ ମାସ ଧରି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ରାଜ୍ୟ ସହ ପଡୋଶି ଛତିଶଗଡ , ବେଙ୍ଗଲୋର, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କୋଲକାତା ସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ତଦନ୍ତ କରିବାସହ ଏହାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବିଦେଶ ଫରେନସିକ ଲେବ କୁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ନମୁନା ପଠାଯାଇଛି।

   Related Posts