Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପାଟଣାଗଡ଼ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠ୍‌ ବସ୍ ଘଟଣାର ୫ ଦିନ ପରେ ବି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଶୂନ୍ : ବିଧାୟକଙ୍କ ଆଦେଶରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବା ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଫେରାର

9/06/2019 at 7:20 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୯/୬ : ପାଟଣାଗଡ଼ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠ୍‌ ବସ୍ ଘଟଣାକୁ ବିତିବାଲାଣି ୫ ଦିନ, ହେଲେ ଏଯାଏଁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଲାନି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ଆଦେଶରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବା ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ତା ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନାଁ ହୋଇଛି ମାମଲା ନା କରାଯାଉଛି ତଦନ୍ତ। ତାକୁ ନେଇ ତେଜିଲାଣି ଆନ୍ଦୋଳନ।

ଆଜି ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ସେବା ସଙ୍ଘ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରିବା ସହ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛି । ସେପଟେ ଛାତ୍ର ସମାଜ ଓ ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ତୁରନ୍ତ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି।…

କୁଆଡ଼େ ଗଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଲୋକନାଥ ମିଶ୍ର ? ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଆଜି ଯାଏଁ କାହିଁକି ହୋଇନି ମାମଲା ? କାହିଁକି ଚୁପ୍ ବସିଛି ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ? ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅନ ଦି ସ୍ପଟରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିବା ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏବେ ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ଜୋର୍ ଧରିଛି । ବିଧାୟକଙ୍କ ନାଁରେ ୮ ଟି ଦଫା ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଏବେ କୁଆଡ଼େ ଗଲେ ତାଙ୍କର ପତ୍ତା ମିଳୁନି।

ଏନେଇ ଆଜି ଜିଲ୍ଲା ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ସେବା ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବସିଥିବା ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଆଜି ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଦାବି ପତ୍ର ଦେବ । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ବିଧାୟକ ଓ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେଲେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଆନ୍ଦୋନଳ କରିବାକୁ ସଂଘ  ଧମକ ଦେଇଛି।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଛାତ୍ର ସମାଜ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ବିଧାୟକ ଏବଂ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି। ସେହିପରି ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଆଜି ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଥାନା ଘେରାଉ କରିଛି ଜିଲ୍ଳା ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ। 

ସେପଟେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଭୟଭିତ ହୋଇ ପାଟଣାଗଡ଼ ଛାଡ଼ି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ଧରି ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ଘର ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଖଡିଆଳ ବରଗାଁରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଛନ୍ତି ।ଘଟଣା ପରଠାରୁ କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଜୟକାନ୍ତ ଶବର।

   Related Posts