Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଗର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ୧୭୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ, ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : କାଲି ଜଣଙ୍କର, ଆଜି ଆଉ ଜଣଙ୍କର ମିଳିଲା ମୃତଦେହ : ଏବେବି ଜଣେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଡିଶାରେ କମ୍ ରହିଛି ଆର୍ ଭାଲ୍ୟୁ, ୧ ଉପରେ ରହିଲେ ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ସୋର : ଭୋଜି କରିବାକୁ ଯାଇ ଫେରିଲେନି ଯୁବକ, ମେଡିକାଲରେ ମୃତ୍ୟୁ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ଖୋଲିବ ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ମନ୍ଦିର, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଖୋଲିଲା ତମ୍ପରା ହ୍ରଦ, ବୋଟିଂର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଦ୍ୟାଳୟ ବରଣ୍ଡାରେ ପଡିଛି ଅଚିହ୍ନା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଆସନ୍ତା ୭ରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୁନ୍ଦରଗଡ ବନ୍ଦ, ଦ୍ବିତୀୟ ଏମ୍ସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ କାଉଡିଆଙ୍କ ଭିଡକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କଟକଣା ଜାରି, ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପରିସର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଛତୁ ଗୋଟାଇବାକୁ ଯାଇ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ବିହାରରେ ୩୨ ମହିଳା ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ଡିଏସପି କରୁଥିଲେ ଅସଦାଚରଣ ଓ ଯୌନଶୋଷଣ : ସମସ୍ତେ ମିଶି ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ପାଖରେ ହେଲେ ଫେରାଦ

10/11/2018 at 1:20 PM

ବିହାର ୧୦/୧୧: ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟଣାଠାରେ ପ୍ରାୟ ୩୨ଜଣ ମହିଳା କନେଷ୍ଟେବଲ ଜଣେ ଡିଏସପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ  ଅଶ୍ଳୀଳ ଆଚରଣ ଏବଂ ଯୈାନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶୋଷଣର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଏହି ମହିଳା କନେଷ୍ଟେବଲମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅଭିଯୋଗ କରି ନିରାଶ ହେବାପରେ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଲା ଏହା ଯେ ଡିଏସପି ତାଙ୍କୁ ଛୁଟି ଦେବା ନାଁରେ ଏକୁଟିଆ ତାଙ୍କ କ୍ୟାବିନଙ୍କୁ ଡକାନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ ଆଚରଣ କରନ୍ତି।

ଗତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାଟଣା ପୋଲିସର ପାଖାପାଖି ୩୨ଜଣ ମହିଳା ପୋଲିସକର୍ମୀ ମହିଳା କମିଶନ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କୈାଣସି ମହିଳା ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ଛୁଟିର ଆବଶ୍ୟକତା ଥାଏ ତାହେଲେ ଡିଏସପି ତାଙ୍କୁ ଏକୁଟିଆ ତାଙ୍କ କ୍ୟାବିନରେ ଡାକି ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ପିରିୟଡ ସମୟରେ ଯଦି ସେମାନେ ଛୁଟି ମାଗନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଭିଡିଓ କରି ଆଣିବାକୁ କହନ୍ତି।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ପ୍ୟାରେଡ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଡିଏସପି ତାଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ କରିବାକୁ ପଛାନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ୟାରେଡ ସମୟରେ ଯଦି କୈାଣସି ମହିଳା ବେହୋସ୍ ହୋଇଯାନ୍ତି ତେବେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା କନେଷ୍ଟେବଲକୁ ଏହି ଡିଏସପି ବେଜିତ୍ କରିଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଭଳି ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ କିଛି କନେଷ୍ଟବଲ ଏବେ  ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ରହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମହିଳା ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି କେତେକ ପୋଲିସକର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଲାଇନରେ ହୋଇଥିବା ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଓ ଭଂଗାରୁଜା ଘଟଣାରେ ଚାକିରୀରୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ସମୟରେ ପୋଲିସ୍ ଲାଇନରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଡିଏସପିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ମନ ପସନ୍ଦର ପୋଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ଡିଏସପିଙ୍କୁ ନିରୋଳାରେ ଭେଟିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଥାନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ଅଛି ଯେ ପୋଲିସ୍ ଲାଇନ ଉପଦ୍ରବ ଦିନ ଡିଏସପିଙ୍କ ଆଦେଶରେ ସେଠାରେ ଗୁଳିଚାଳନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ମହିଳା ପୋଲିସକର୍ମୀମାନେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କମିଶନ ଏ ବାବଦରେ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  ।

   Related Posts