Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟନା AIIMSର ୩୮୪ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସିଂ ଷ୍ଟାଫ୍‌ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ କରୋନା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • କରୋନାକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲେ ୨୦୦୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସୁଧୁରୁନି କରୋନା ସ୍ଥିତି, ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ଵରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୭୬ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନରେ କଟକଣା, କେବଳ ପୂଜକ ହିଁ କରିପାରିବେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ଧାରଣା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାରେ ପୋଲିସ-ଜନତାଙ୍କ ସହଭାଗିତା ରହୁ : ଡିଜି ଅଭୟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନାରାୟଣପୁରରେ ପୁଣି ମାଓ ହିଂସା, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଜଣେ ଯବାନ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗଠନ ହେଲା ୭ଜଣିଆ ସେବାୟତ କମିଟି, କିଏ ଟିକା ନେଇଛି, କିଏ ନେବ, କାହାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କିପରି ଅଛି ହେବ ତଦାରଖ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ହାଇୱା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବେ, ଏପଟେ ବଢିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ତତ୍ପରତା

6/07/2019 at 5:36 PM

ପାଟକୁରା ୬|୭: ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ତତ୍ପରତା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ଏଥିପାଇଁ ଭୋଟିଂ ମେସିନ୍ କମିଶନିଙ୍ଗ୍ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନଧିଙ୍କୁ ଡକାଇ ଆଚରଣ ବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଆଉ ସେପଟେ ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ସବୁ ଦଳ ଏହି ଆସନ ହାତେଇବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

ପାଖେଇ ଆସୁଛି ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ।ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସବୁ ଦଳ ଯୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେଡିର ଗଡ କହୁଯାଉଥିବା ଏହି ଆସନରେ କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଜେପି ବାଜି ମାରିବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । କାରଣ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଭଳି ଭଲ ନେତା ଏଠାରୁ ଅନେକ ଥର ହାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନୁକମ୍ପା ଭୋଟ୍ ରହିଛି ।ଲୋକେ ବିଜୟଙ୍କୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଦଳ ଏଥର ଏଠାରୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ।

ସେପଟେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର କରିଛି । ପ୍ରଥମେ ଭୋଟିଙ୍ଗ୍ ମେସିନ୍ କମିସନିଂ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋିଛି । ୩୦୯ ଟି ବୁଥ୍ ପାଇଁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଯୁନିଟ୍‌, ବାଲାଟ୍ ୟୁନିଟ ଓ ଭିଭିପାର୍ଟ ପାଇଁ ଇଭିଏମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାମ ଶେଷ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଶିଘ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ । ନିର୍ବାଚନ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ସଂହିତା ସଠିକ୍ ପାଳନ ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏନେଇ ୩ ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ରାଜେନୈତକ ଦଳକୁ ନେଇ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ କରାଯାଇଛି । ସବୁ ଦଳ ଆଚରଣ ବିଧି କଡାକଡି ପାଳନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟାରୁ ବର୍ଷା ଲାଗିଥିଲେ ବି ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ନେଇ କୌଣସି ବାଧା ଉପୁଜି ନାହିଁ। ଉଭୟ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜନିଜ କାମରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି ।

   Related Posts