Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ପାଟକୁରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଲେ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବେ, ଏପଟେ ବଢିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ତତ୍ପରତା

6/07/2019 at 5:36 PM

ପାଟକୁରା ୬|୭: ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ତତ୍ପରତା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ । ଏଥିପାଇଁ ଭୋଟିଂ ମେସିନ୍ କମିଶନିଙ୍ଗ୍ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନଧିଙ୍କୁ ଡକାଇ ଆଚରଣ ବିଧି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ । ଆଉ ସେପଟେ ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ସବୁ ଦଳ ଏହି ଆସନ ହାତେଇବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

ପାଖେଇ ଆସୁଛି ପାଟକୁରା ନିର୍ବାଚନ ।ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସବୁ ଦଳ ଯୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେଡିର ଗଡ କହୁଯାଉଥିବା ଏହି ଆସନରେ କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଜେପି ବାଜି ମାରିବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । କାରଣ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଭଳି ଭଲ ନେତା ଏଠାରୁ ଅନେକ ଥର ହାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନୁକମ୍ପା ଭୋଟ୍ ରହିଛି ।ଲୋକେ ବିଜୟଙ୍କୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଦଳ ଏଥର ଏଠାରୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ।

ସେପଟେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର କରିଛି । ପ୍ରଥମେ ଭୋଟିଙ୍ଗ୍ ମେସିନ୍ କମିସନିଂ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋିଛି । ୩୦୯ ଟି ବୁଥ୍ ପାଇଁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଯୁନିଟ୍‌, ବାଲାଟ୍ ୟୁନିଟ ଓ ଭିଭିପାର୍ଟ ପାଇଁ ଇଭିଏମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି । ଆସନ୍ତା ୩ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି କାମ ଶେଷ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।

ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଶିଘ୍ର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ । ନିର୍ବାଚନ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ସଂହିତା ସଠିକ୍ ପାଳନ ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏନେଇ ୩ ପ୍ରମୁଖ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ରାଜେନୈତକ ଦଳକୁ ନେଇ ଏକ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ କରାଯାଇଛି । ସବୁ ଦଳ ଆଚରଣ ବିଧି କଡାକଡି ପାଳନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସଂଧ୍ୟାରୁ ବର୍ଷା ଲାଗିଥିଲେ ବି ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ନେଇ କୌଣସି ବାଧା ଉପୁଜି ନାହିଁ। ଉଭୟ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜନିଜ କାମରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି ।

   Related Posts