Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବିକଳ ଚିତ୍ର, ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର୍ ବୋହୁଛନ୍ତି ରୋଗୀ

25/08/2020 at 1:22 PM

କଟକ ୨୫।୦୮: ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ୍‌ ଭିତର ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଦୃଶ୍ୟ ଭାଇରାଲ୍‌ ହୋଇଛି । ଦୃଶ୍ୟଟି ଏସ୍‌ସିବି ଆଇସୋଲେସନ୍‌ ୱାର୍ଡ ଭିତରର । ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଏକ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର୍‌କୁ ନିଜେ ଗଡ଼େଇ ଗଡ଼େଇ ଆଣି ବେଡ୍‌ ପାଖରେ ରଖୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ବେଡ୍‌ରୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବେଡ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ରୋଗୀଙ୍କ ନାକରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ଲାଗିଥିଲା ।

ତେଣୁ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ରୋଗୀ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଥିବା ବେଡ୍‌ ପାଖକୁ ନେବାକୁ ରୋଗୀ ୱାର୍ଡରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଅନୁରୋଧ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ କେହି ଶୁଣିନଥିଲେ । ଫଳରେ ରୋଗୀ ଜଣଙ୍କ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପାଖ ବେଡ୍‌ରେ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ଗଡେଇ ଗଡେଇ ବେଡ୍‌ ପାଖକୁ ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ନାକରେ ଲଗେଇଥିଲେ ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଅନ୍ୟଜଣେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରକ୍ତ କର୍କଟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳା ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡରେ ଚଟାଣରେ ଶୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା କର୍ମଚାରୀ ଆସୁନାହାନ୍ତି । ମୋଟାମୋଟି ଭାବେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଖକୁ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା କର୍ମଚାରୀ ଆଇସୋଲେସନ ୱାର୍ଡକୁ ଆସୁନଥିବା ରୋଗୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯିବ ବୋଲି କରୋନା ନୋଡାଲ ଅଫିସର ପ୍ରଫେସର ଡାକ୍ତର ଏମ୍‌.ଆର୍‌ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts