କଳାହାଣ୍ଡି ୨୨|୯: ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ସରିଗଲା ଅକ୍ସିଜେନ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଖି ବୁଜିଦେଲେ ରୋଗୀ । ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୟପାଟଣାରେ । ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବହୀନତା ଆଉ ଜୁନାଗଡ଼ ହସ୍ପିଟାଲ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅମାନବିକତା ଯୋଗୁଁ ଗୋଟିଏ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଅନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ରେଫର ବେଳେ ଚାଲି ଯାଇଛି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ।
ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଜୟପାଟଣାରୁ । ମୃତକ ୩୬ ବର୍ଷୀୟ ଗଗନ ବାଗ । ଜୟପାଟଣା ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଭବାନୀପାଟଣା ରେଫର୍ ହୋଇଥିଲେ ଗଗନ । ବିଜମରା ନିକଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେବାରୁ ଜଣାପଡିଲା ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ସେମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଜୁନାଗଡ଼ ହସ୍ପିଟାଲକୁ । ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳି ନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।
ଭୀଷଣ ଜ୍ବର ଯୋଗୁଁ ଗଗନଙ୍କୁ ଜୟପାଟଣା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଭବାନୀପଟଣାକୁ ରେଫର କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଖି ବୁଜି ଦେଇଥିଲେ ଗଗନ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଭବାନୀପାଟଣା ହସ୍ପିଟାଲରେ କିଛି ସମୟ ଧରି ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ଘଟଣାକୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ କହିବା ସହ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀ ।
୧୦୮ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସରିଯିବା ଯେତିକି ବଡମ୍ବନା ତାଠାରୁ ବଳିଗଲା ଜୁନାଗଡ଼ ହସ୍ପିଟାଲ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅମାନବିକତା ।