Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାସନ୍ ଧରି ଫେରୁଥିଲେ, ଓଲଟି ଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମାନିଲେନି କଟକଣା : ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪ ନମ୍ୱର ମାର୍କେଟରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଫାଇନ ଦେଲେ ଦୋକାନୀ
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୪ଟି ଦୋକାନ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୭୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଶହୀଦଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଦିନଟି : ଜୟ ଜୟକାର ଧ୍ବନୀରେ ପାଳିତ ହେଲା ପଥୋତ୍ସବ

17/02/2019 at 7:03 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭/୨ : ପଥ ଉତ୍ସବ ତ ହେଲା । କିନ୍ତୁ କାହା ମନରେ ଆନନ୍ଦ ଉଲ୍ଲାସ ନଥିଲା । ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଭରି ରହିଥିଲା ଆକ୍ରେ।ସ । ଶହୀଦଙ୍କ ବଳିଦାନ ବ୍ୟର୍ଥ ନଯାଉ ବେ।ଲି ସମସ୍ତଙ୍କ ମିଳିତ ସ୍ବର ଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦେଶାତ୍ନବେ।ଧ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଥିଲା । ପ୍ଳାକାର୍ଡ଼ ଧରି ଶହୀଦଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ କ୍ୟାଡ଼େଂଲ ଜାଳିଥିଲେ । ତେବେ ଆଜିର ପଥେ।ତ୍ସବରେ କେବଳ ଦେଶପ୍ରେମ ସଙ୍ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଜୟଜୟକାର ଧ୍ବନୀରେ ପାଳିତ ହେଲା ପଥେ।ତ୍ସବ । ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ, ପାକିସ୍ତାନ ମୁାର୍ଦାବାଦ ଧ୍ବନୀରେ ଉଠିଲା ପଡ଼ିଲା ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ରୁ ରାମମନ୍ଦିର ଯାଏ ରେ।ଡ଼୍ । ବୀର ଶହୀଦଙ୍କ ବଳିଦାନକୁ କ୍ରେ।ଧ ଜର୍ଜରିତ ହେ।ଇ ସମସ୍ତେ ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ । କାହାରି ମନରେ ହସଖୁସି ନଥିଲା ।

ଦେଶର ବିପଦ ଆପଦ ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ଠିଆ ହେ।ଇଛୁ ବେ।ଲି ପ୍ରମାଣ ଦେଇଥିଲେ ଭୁବନେଶ୍ବରିଆ ମାନେ । ବଡ଼ ଲେ।କଙ୍କ କଥା ଛାଡ଼ନ୍ତୁ ଛେ।ଟ ଛୁଆ ବି ଶହୀଦଙ୍କ କୁରୁବାନୀକୁ ଭୁଲିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି । ଭାରତ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ବେ।ଲି ଗେ।ଟିଏ ସ୍ବର ଉଠିଛି ପଥେ।ତ୍ସବରୁ । ଆଜି ଦିନଟି କେବଳ ଶହୀଦଙ୍କ ଲାଗି ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଥିଲା ବେ।ଲି କହିଥିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶେ।କ ପଂଡ଼ା ।

ଏକାଧିକ ସଂଗଠନ କ୍ୟାଡ଼େଂଲ ଜାଳି ଦେଶ ମାତୃକା ପାଇଁ ଶହୀଦଙ୍କ ବଳିଦାନକୁ ମନେ ପକାଇଥିଲେ । ଷ୍ଟପ୍ ଟେରୋରିଜିମ୍ ପାଇଁ ମୁରୁଜ ପକାଇ ଚିତା କାଟିଥିଲେ । ଷ୍ଟେଟିଙ୍‌ କରୁଥିବା ପିଲାମାନେ ମୁହଁରେ ଶହୀଦ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ଭଳି ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ମୁଖା ପିନ୍ଧିଥିଲେ । ସିଗନେଚର କ୍ୟାମ୍ପେନିଙ୍ଗ କରିଥିଲେ ।

ବିଏମସି ଏବଂ ବିଡ଼ିଏ ଦ୍ବାରା କରାଯାଉଥିବା ଷ୍ଟେଜ୍ ଶେ। ରେ କେବଳ ଦେଶାତ୍ମବେ।ଧ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଭାରତର ଜୟ ଜୟକାର କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପଡ଼େ।ଶୀ ରାଷ୍ଟ୍ର ପାକିସ୍ତାନର ଦେ।ମୁହାଁ ନୀତିକୁ ଛି ଛି କରୁଥିଲେ ପଥେ।ତ୍ସବକୁ ଆସିଥିବା ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ବାସୀ ।

ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଶଦ୍ଦ ଦୁଇଟି ପରସ୍ପର ପରିପୂରକ । ଶାନ୍ତି ଆଉ ଭାରତ ହେଉଛି ଦୁଇଟି ଅକାଟ୍ୟ ସତ୍ୟ । ତେଣୁ ରାଜଧାନୀବାସୀ ଶାନ୍ତ ମନରେ ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବେ ବି ବ୍ୟର୍ଥ ଯାଏନି ।

   Related Posts