Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ପଥ ଉତ୍ସବ ପାଲଟିଥିଲା ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ, ଅଗ୍ନିଶମବାହିନୀ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

17/11/2019 at 1:48 PM

କଟକ ୧୭।୧୧: କଟକ ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପଥ ଉତ୍ସବ ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛି । ଆଜି ପଥ ଉତ୍ସବରେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା ଚିତାକର୍ଷକ ଦେଶାତ୍ମକବୋଧକ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ।

ଏହାସହ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପରିବେଷଣ କରାଯାଇଥିବା ନାଚ ଗୀତ ବି ଥିଲା ବେଶ୍ ଆକର୍ଷଣୀୟ ।

ବାଲିଯାତ୍ରାରେ ନୂଆ କରି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ପଥ ଉତ୍ସବରେ ଆଜିର ସକାଳ ଥିଲା ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ । ପ୍ରଥମେ ଫାୟାର ସର୍ଭିସେସ୍ ପକ୍ଷରୁ ପରିବେଶିତ ହୋଇଥିଲା ଏହି ଦେଶାତ୍ମକବୋଧକ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ।

ପରେ ଓଡିଶା ଫାୟାର ଏଣ୍ଡ ଡିଜାଷ୍ଟର ଏକାଡେମୀର କ୍ୟାଡେରମାନଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଲୋକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲା । ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ଏହି ଯୁବ କର୍ମଚାରୀମାନେ ନାଚ ଗୀତରେ କୌଣସି ପ୍ରଫେସନାଲଙ୍କଠାରୁ ବି କମ୍ ନଥିଲେ ।

ପରେ ପଥ ଉତ୍ସବରେ କଟକ ନରାଜରେ ଥିବା ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହ ଝୁମିଥିଲେ ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ଆସୁଥିବା ଦର୍ଶକ ମାନେ । ଏହା ସହ ଆଜିର ପଥ ଉତ୍ସବରେ ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପୀ ରବି ରଥଙ୍କ ତୁଳୀର କମାଲ୍ ବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

   Related Posts