Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

କରୋନାର ପ୍ରଥମ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ‘କୋରାନିଲ୍’ ଲଞ୍ଚ କଲା ପତାଞ୍ଜଳୀ : କ୍ଲିନିକାଲ୍ ଟ୍ରାଏଲରେ ୭ ଦିନରେ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଦାବି

23/06/2020 at 12:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୦୬ : ଯୋଗ ଗୁରୁ ରାମଦେବ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ବାହାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧରେ କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରିବ | ଏଥିପାଇଁ କୋରୋନିଲ ନାମକ ଔଷଧ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଔଷଧକୁ ପତାଞ୍ଜଳି ଯୋଗାପୀଠ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ରାମଦେବ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାରୋନିଲରେ ଗିଲୋୟ, ତୁଳସୀ ଏବଂ ଅଶ୍ଵଗନ୍ଧା ରହିଛି ଯାହା ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ | ଏହି ଔଷଧ କ୍ରୋନିକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବ |

ରାମଦେବ ବାବା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କୋରାନିଲର କ୍ଲିନିକାଲ କେସ ଷ୍ଟଡିରେ ୨୮୦ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା | ୧୦୦ ଜଣଙ୍କ ଉପରେ କ୍ଲିନିକାଲ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଟ୍ରାଏଲ କରାଯାଇଥିଲା | ୩ ଦିନ ଭିତରେ ୬୯ ପ୍ରତିଶତ ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର ପରେ ନେଗେଟିଭ ହୋଇଥିଲେ | ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ମୃତ୍ୟୁହାର ୦ ପ୍ରତିଶତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ରାମଦେବ ବାବା ଯେଉଁ କରୋନା କିଟ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ସେଥିରେ କୋରାନିଲ ଛଡା ଶ୍ୱାସରୀ ବାଟି ଓ ଅଣୁ ତେଲ ରହିଛି | ରାମଦେବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩ଟିକୁ ଏକାସଙ୍ଗେ ବ୍ୟବହାର କଲେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଶେଷ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା ପାଇହେବ | ଶରୀରରେ ଅକ୍ସିଜେନ ଅଭାବ ହେଲେ ଶ୍ୱାସରୀ ଦେଲେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ | ଥଣ୍ଡା, କାଶ, ଜ୍ୱର ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଭଲ ହୋଇଥାଏ | ଅଣୁ ତେଲ ନାକରେ ପକାଇବାକୁ ହୋଇଥାଏ | ଏହା ମଧ୍ୟ କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ |

   Related Posts