Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଔଷଧ ତିଆରି କରିଛି ପତାଞ୍ଜଳୀ : ୫ ରୁ ୬ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ରୋଗୀ !

13/06/2020 at 6:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୦୬ : ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଦୁନିଆର ଅନେକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି | କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ ବାହାର କରିବାକୁ ପାଖାପାଖି ବର୍ଷେ ସମୟ ଲାଗିପାରେ ବୋଲି ଅନେକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ପତାଞ୍ଜଳୀ ଆୟୁର୍ବେଦର ସିଇଓ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ଭାଇରସ ଔଷଧ ବାହାର କରି ସାରିଛନ୍ତି |

ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତାରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ଯେତେବେଳେ ସାରା ଦୁନିଆରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଥିଲା ସେତେବେଳେ ପତାଞ୍ଜଳୀ ଆୟୁର୍ବେଦ ଜଣେ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଟିମକୁ ହାୟର କରିଥିଲା ଏବଂ ନିଜ ସଂସ୍ଥାର ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ କେବଳ କରୋନା ଔଷଧ ଉପରେ କାମ କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା | ଔଷଧ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଶିମୁଲେସନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହିଭଳି ଯୌଗିକ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଭାଇରସ ସହ ଲଢ଼ିପାରିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଏବଂ ଔଷଧକୁ ନେଇ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଅନୁକୂଳ ପରିଣାମ ମିଳିଥିଲା | ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବାଳକୃଷ୍ଣ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏହି ଔଷଧ ଦିଆଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରୁ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ୫ ରୁ ୬ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ | ଏହି ଔଷଧ ବ୍ୟବହାର ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ୧୦ ରୁ ୧୨ ଦିନ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଲାଗିଥିଲା |

ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ବାଳକୃଷ୍ଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଆୟୁର୍ବେଦ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ଭବ | ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ପାଇଁ କ୍ଲିନିକାଲ ଟ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ଟ୍ରାଏଲ ଆଧାରରେ ୪ ରୁ ୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପୁରା ଡାଟା ସହ ଦୁନିଆକୁ ଜଣାଇବେ ଯେ ପତାଞ୍ଜଳୀ କରୋନା ଭାଇରସ ଔଷଧ ବାହାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ଆୟୁର୍ବେଦ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ଭବ ଏବଂ ଆୟୁର୍ବେଦ ଔଷଧ ହିଁ ଏହି ରୋଗକୁ ସମୂଳେ ଧ୍ବଂସ କରିପାରିବ | 

   Related Posts