Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

ଭାଙ୍ଗିଲା ବନ୍ଧ, ଏକର ଏକର ଜମିରେ ଚରିଗଲା ପାଉଁଶ

11/04/2020 at 8:05 AM

ଭୋପାଳ ୧୧।୦୪:  ଭୁଷୁଡିଲା ପାଉଁଶ ପୋଖରୀର ବନ୍ଧ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଏକର ଏକର ଜମିରେ ମାଡି ଯାଇଛି ପାଉଁଶ। ଫଳରେ ଏକର ଏକର ଜମିର ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସିଙ୍ଗ୍ରାଉଲି ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଏକ ପାଓ୍ୱାର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଘଟିଛି ଅଘଟଣ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସିଙ୍ଗ୍ରାଉଲି ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଏକ ପାଓ୍ୱାର ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ପାଉଁଶ ପୋଖରୀର ବନ୍ଧ ଭୁଷୁଡି ପଡିଥିଲା । ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗିବା ଦ୍ୱାରା ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକର ଏକର ଜମିରେ ମାଡି ଯାଇଛି ପାଉଁଶ । ଏହାସହିତ ନିକଟରେ ଥିବା କିଛି ଘରରେ ମଧ୍ୟ ପାଉଁଶ ପଶିଯାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ଯାହାଫଳରେ ଲୋକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନର ହେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କମ୍ପାନୀ କର୍ମଚାରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ପାଉଁଶ ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚାଷଜମି ଓ ଘର ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts