Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

କରୋନାକାଳରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ, ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି କହିଲେ ସବୁ ସାଂସଦଙ୍କ ସରିଛି ଟିକାକରଣ

18/06/2021 at 7:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୬:  ଦେଶରେ କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଥମିବା ପରେ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଏବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ସଂସଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଓମ ବିରଳା। ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଛି ଓ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଉପସମିତି ଯେବେ ଚାହିଁବେ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଲାଗି ତିଥି ଘୋଷଣା ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସଂସଦରେ କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନର ପାଳନ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଆମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇସାରିଛି। ସଂସଦ ଅଧିବେଶନରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଥିବା ୪୪୫ ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କ ଟିକାକରଣ ହୋଇସାରିଛି। ସେହିପରି ସଂସଦ ସଚିବାଳୟର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଟିକାକରଣ କରାଇସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ବାଦେ ଯେଉଁ ସାଂସଦ ଓ ସଂସଦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଟିକାକରଣ ନ ହୋଇଛି ଜୁନ ୨୧ରୁ ସେମାନଙ୍କର ଟିକାକରଣ କରାଯିବ ବୋଲି ବାଚସ୍ପତି କହିଛନ୍ତି।

ଦେଶରେ କରୋନା ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରର ପ୍ରକୋପ କାରଣରୁ ଏଥର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ହୋଇ ପାରିବ କିନା ସେ ନେଇ ପ୍ରଥମରୁ ସନ୍ଦେହ ଲାଗି ରହିଥିଲା। ପରିସ୍ଥିତି ଜାରି ରହିଲେ ହୁଏତ ଭର୍ଚୁଆଲ ସଂସଦ ଆୟୋଜନ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆକଳନ କରାଯାଉଥିଲା। ହେଲେ ସଂକ୍ରମଣ ଥମିବା ଓ ଟିକାକରଣ ଯୋଗୁ ସାଧାରଣ ଅଧିବେଶନର ଏବେ ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇପାରୁଛି। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ବାକି ଥିବା ଟିକାକରଣ ଶେଷ କରିବାକୁ ବାଚସ୍ପତି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ସରକାର ମଧ୍ୟ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଲାଗି ନିଜର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅଧିବେଶନରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧେୟକ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଏବେ ସରକାର ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି। ତେବେ କରୋନା ଲହର ଯୋଗୁ ସଂସଦରେ ଏବେବି ୪୦ରୁ ଅଧିକ ବିଧେୟକ ଓ ୫ରୁ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଗୃହୀତ ହୋଇ ନପାରି ଲମ୍ବିତ ରହିଛି।

   Related Posts