Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ରୋକିପାରିଲାନି ପୁଅକୁ ଅନ୍ତିମ ଦର୍ଶନ କରିବାର ଇଛା, ୨୦୦୦ କିମି ସଡକ ଯାତ୍ରା କଲେ ଆର୍ମୀ ହିରୋଙ୍କ ମାତା-ପିତା

11/04/2020 at 11:58 AM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୧୧|୦୪:  ଲକଡାଉନ୍ ପ୍ରଭାବରେ ସାରା ଦେଶ ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ସେନାଧିକାରୀଙ୍କ ମାତା ଓ ପିତା ଏହି ଘଡିସନ୍ଧି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ୨୦୦୦ କିମି ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରି ନିଜ ପୁତ୍ରଙ୍କୁ ଶେଷ ଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି  ।  ଏହି ସେନାଧିକାରୀଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ନବଜ୍ୟୋତ ସିଂ ବଲ୍ । ସେ ବୀରତା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ତେବେ କ୍ୟାନସର ସହ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରି ନବଜ୍ୟୋଜ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

ଗତ ୯ ତାରିଖରେ ସେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମାତା ପିତା ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ଗୁରଗାଓଁରୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଯାଏଁ ସଡକ ପଥରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଗୁରୁଗାଓଁରୁ ବାହାରିଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ସୁଦ୍ଧା ପହଁଚିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ନବଜ୍ୟୋତଙ୍କ ମାତା ଓ ପିତାଙ୍କୁ ସେନାର ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ଏହି ମାମଲାକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଅଣଦେଖା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ନବଜ୍ୟୋତଙ୍କୁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ଏପ ଅପରେସନରେ ବୀରତ୍ୱ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପରମ ବୀର ଚକ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏବେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାତା ପିତାଙ୍କୁ ସୈନ୍ୟ ବିମାନରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଅନୁମତି ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ହିଁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବାୟୁସେନାକୁ ମାତା ପିତାଙ୍କୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ନେବା ପାଇଁ କୌଣସି ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ତେଣୁ ସେମାନେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସଡକ ପଥରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ନବଜ୍ୟୋତ ଭାରତୀୟ ସେନାର ପାରା ରେଜିମେଣ୍ଟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ ।

   Related Posts