Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ପାର୍ବତୀ ଗିରି ବୃହତ ଉଠାଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦଘାଟନ; ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

8/09/2018 at 4:05 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୮/୯ : ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ମରୁଡିର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବୃହତ ଜଳସେଚନ ଯୋଜନା। ଆଜି ସ୍ଥାନିୟ ଭରସୁଜା ଗାଁ ଠାରେ ପାର୍ବତୀ ଗିରି ବୃହତ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମାନ୍ୟବର ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଭିଡିଏ କନ୍ଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ ଏହି ବୃହତ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ମୂଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାଏକ । ୩୩୯ .୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୋଟ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ୧୬,୨୦୦ ହେକଟର ଚାଷ ଜମି କୁ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ। । ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାର ୫ ଟି ବ୍ଲକ ଆଗଲପୁର, ଟିଟିଲାଗଡ, ଦେଓଗାଁ, ସଇଁନ୍ତଳା, ଓ ଗୁଡଭେଲା ବ୍ଲକର ୯ ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ର ପାଖା ୧୨୫ ଟି ଗ୍ରାମର ଚାଷ ଜମିକୁ ଜଳସେଚନ ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗାଇଦେବ। ତେବେ ଏହି ବୃହତ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ହେବା ଯୋଗୁଁ ବେଶ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଚାଷୀ।

   Related Posts