Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ଲଦାଖରେ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ବୀରତ୍ଵ ଦେଖିଲେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ, ସୁପର ହରକ୍ୟୁଲେସ ବିମାନରୁ ଡେଇଁଲେ ପାରାଟ୍ରୁପର୍ସ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

18/07/2020 at 4:41 PM

ଲେହ ୧୮।୦୭: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପରେ ଗତକାଲି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଲେହ ଗସ୍ତ କରି ଯବାନଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ବଢାଇବା ସହିତ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଆର୍ମି ଡ୍ରିଲ୍‌  ଦେଖିଛନ୍ତି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ। ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଦୁଃସାହସିକ ରଣ କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ସମୁଦ୍ର ପତ୍ତନରୁ ୧୪ ହଜାର ମିଟର ଉଚ୍ଚତାରେ ଥିବା ବିଶ୍ଵର ସବୁଠୁ ଉଚ୍ଚ ଯୁଦ୍ଧ କ୍ଷେତ୍ର ଲେହରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଡ୍ରିଲରେ ସବୁଠୁ ବଡ ଆକର୍ଷକ ଥିଲା ଲେହର ଷ୍ଟକନାରେ ସି-୧୩୦ ଜେ ସୁପର ହରକ୍ୟୁଲେସ ବିମାନରୁ ଯବାନ ପାରାଟ୍ରୁପର୍ସ ତଳକୁ ଡେଇଁବା। ପାରାଟ୍ରୁପର୍ସ ତଳର ସ୍ଥିତି ଦେଖି କଳାକୌଶଳ ସହ ତଳକୁ ଖସିବା ସବୁଠୁ ଉପଭୋଗ୍ୟ ଏବଂ ସାହସିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଥିଲା ବୋଲି ରାଜନାଥ ସିଂହ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ରଣ କୌଶଳର ଭିଡିଓ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓରେ ପାରାଟ୍ରୁପରର୍ସଙ୍କୁ ବିନା ଭୟ ଏବଂ ସଙ୍କୋଚରେ ବିମାନରୁ ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ଡେଇଁବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।  ବିମାନ ବହୁ ଉଚ୍ଚରେ ଉଡୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ସେନାର ପାରାଟ୍ରୁପର୍ସ ଅନାୟସରେ ବିମାନରୁ ଡେଇଁବା ଏବଂ କ୍ୟାମେରା ଧରି ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଦେଖଣାହାରୀଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ କରିଛି। ପୂର୍ବତନ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ବଳର ଅଧିକାରୀ ମେଜର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପୁନିଆ ଟ୍ଵିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଆଜି ଫେଲୋ ପାରାଟ୍ରୁପର୍ସ ଲଦାଖରେ ନିଜର ନିୟମିତ କୌଶଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଜୟ ହିନ୍ଦ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ସୀମାରେ ପରିସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରୁଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହାର ଟି -୯୦ ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ସଶସ୍ତ୍ର ଯୁଦ୍ଧ ଯାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ସାହସିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଘଟିଛି। ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ଏକ ଫରୱାର୍ଡ ପୋଷ୍ଟ ଷ୍ଟାକନାରେ ସିଂଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସେନା ଟାଙ୍କି ସାମରିକ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲା। ପରେ ସିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଏକ ଠିକଣା ଦେଇଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଲଦାଖ ଓ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଲେହରେ  ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହିତ ଚିଫ୍ ଅଫ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ(ସିଡିଏସ) ବିପିନ ରାଓ୍ଵତ ଏବଂ ସ୍ଥଳ ସେନାଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେନେରାଲ ମନୋଜ ମୁକୁନ୍ଦ ନରଓ୍ଵାଣେ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts