Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ପରମ୍‌ବୀର ସିଂଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିଦେଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ ଚାର୍ଜସିଟ୍: ଆଣ୍ଟିଲିଆ ମାମଲାରେ କରିଥିଲେ କାଗଜ ଜାଲିଆତି, ସାଇବର୍ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ

9/09/2021 at 3:17 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୯/୦୯ : ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍ ଏଜେନ୍ସି (ଏନଆଇଏ) ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଚାର୍ଜସିଟରେ ଏଜେନ୍ସିର ଜଣେ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଚକିତକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଜୈଶ-ଉଲ-ହିନ୍ଦ ନାମକ ଏକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଉପରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ପୂର୍ବତନ ପୋଲିସ କମିଶନର ପରମ୍‌ବୀର ସିଂ ଜାଲିଆତି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରମ୍‌ବୀର ସିଂ ଏଥିପାଇଁ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଉତ୍ତର ଏନଆଇଏ ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲା ଏହା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଅନେକ ଆଇପିଏସକୁ ସାଇବର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତାଲିମ ଦିଅନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କିଛି ଗୁପ୍ତଚର ସଂସ୍ଥା ସହିତ କାମ କରନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୯, ୨୦୨୧ ରେ ସେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ତାଲିମ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏନଆଇଏକୁ ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ଜଣାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଣ୍ଟିଲିଆ ଘଟଣା ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈଶ-ଉଲ-ହିନ୍ଦ ଏହି ଘଟଣାର ଦାୟୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟରେ ଲେଖିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍ ଦୂତାବାସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଟେଲିଗ୍ରାମ ଚ୍ୟାନେଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆରମ୍ଭରୁ ଆଣ୍ଟିଲିଆ ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ପଦାକୁ ଆସିଥିବା ଜୈଶ-ଉଲ-ହିନ୍ଦ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ପରମ୍‌ବୀର ସିଂ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଚାର୍ଜସିଟରେ ପରମ୍‌ବୀର ସିଂଙ୍କ ଭୂମିକା ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜଣେ ସାଇବର ବିଶେଷଜ୍ଞ ପରମ୍‌ବୀରଙ୍କ ନାମ ନେଇଛନ୍ତି। ଫଳସ୍ୱରୂପ, ପରମ୍‌ବୀରଙ୍କ ଅସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ମୁଖ୍ୟ ଏନଆଇଏକୁ ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ ୨୫ ରେ, ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଜେଲାଟିନ୍ ବାଡି ଥିବା ଏକ ଗାଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଉତ୍ତର ଚାର୍ଜସିଟରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ ରେ ଏନଆଇଏ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିଛି।

   Related Posts