Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ‘ଇତିହାସରେ ହୋଇଥିବା ଭୁଲଗୁଡିକୁ ଏବେ ସୁଧାରୁଛି ଭାରତ’, କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରି ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||

୨୦୧୧ରେ ଜଏନିଂ, ମାତ୍ର ୧୦ ବର୍ଷରେ ସିଇଓ, ଏମିତି ଥିଲା ଟ୍ୱିଟର ନୂଆ ବସ୍‌ଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର

30/11/2021 at 8:37 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୧୧: ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ପରାଗ ଅଗ୍ରୱାଲ ଟ୍ୱିଟରର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ହେବେ । ସିଇଓ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ଜ୍ୟାକ୍‌ ଡର୍ସି ଏହି ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପରାଗଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ହୋଇଛି । ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଡୋର୍ସି କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀରେ ପ୍ରାୟ ୧୬ ବର୍ଷ ସେବା କରିବା ପରେ ସେ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

୨୦୦୭ ରେ ଡୋର୍ସି ଟ୍ୱିଟରର ସିଇଓ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ୨୦୧୫ ରେ ସିଇଓ ଭୂମିକାକୁ ପୁଣି ଫେରିଥିଲେ । ପରାଗ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଟିଓ ପଦରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପରାଗ ଅଗ୍ରୱାଲ ଆଇଆଇଟି ବମ୍ବେରେ ପାଠ ପଢ଼ିଥିଲେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବୋର୍ଡ ଏହାର ସିଇଓ ହେବାକୁ ମଂଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଟି ଆଣ୍ଡ ଟି, ୟାହୋ ଏବଂ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟରେ କାମ କରିବା ପରେ ପରାଗ ୨୦୨୧ରେ ଟୁଇଟରରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ଆଇଆଇଟି ବମ୍ବେରେ ପାଠ ପଢ଼ା ଶେଷ ହେବା ପରେ ପରାଗ ଷ୍ଟାଣ୍ଡଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଡକ୍ଟରେଟ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସ୍କୁଲ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ଅଟୋମିକ ଏନାର୍ଜୀ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସ୍କୁଲରେ ହୋଇଥିଲା । ଡର୍ସି ୨୦୧୧ରେ ପରାଗଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କୁ କେତେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ ଏବାବଦରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଇ-ମେଲ କରିଥିବା ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ସିଟିଓ ଭାବେ ପରାଗ ମେସିନ ଲର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ଉପରେ ବହୁତ କାମ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ମାତ୍ର ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସିଇଓ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts