Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

୩୦ଟଙ୍କାରେ ମିଳୁଛି ରେମ୍‌ଡେସିଭର, ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇ କମାଇଲେ ୫ କୋଟି, ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ସହ ୩ ଗିରଫ

4/07/2021 at 10:06 PM

ପାନିପତ, ୦୪/୦୭: କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ମଧ୍ୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ନାମରେ ଚୁନ ଲଗାଉଛନ୍ତି ଔଷଧ ବେପାରୀ । ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ଶିଶି ଉପରେ ରେମଡେସିଭରର ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଇ ପାଞ୍ଚ କୋଟି କମାଇଥିବା ତିନିଜଣ ଏବେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏହି କାମରେ ଲିପ୍ତ ଥିବା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମୁଜାଫରନଗର ନିବାସୀ ମହମ୍ମଦ ରାହୱାରକୁ ପାନିପତ ସିଆଇଏ ଗିରଫ କରିଛି । ଏଥି ସହିତ ତା ସହିତ ସାମିଲ୍‌ ଥିବା ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ପଞ୍ଜାବ ମୋହାଲିର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏସମସ୍ତ ଇଞ୍ଜେକସନ୍‌ ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିକ୍ରି କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ୍‌ ମହମ୍ମଦ ଠାରୁ ପାଖାପାଖି ୪୮ ଲକ୍ଷଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିବା ସହିତ ତାକୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି ।

ପାନିପତ ପୋଲିସ୍‌ ଅଧିକ୍ଷକ ଶଶାଙ୍କ କୁମାର ଏନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହମ୍ମଦ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସ୍ଥିତ ରେମଡେସିଭର ପ୍ରସ୍ତତ କରୁଥିବା ମୂଳ କମ୍ପାନୀ ହେଟ୍ରିଜେଟ୍‌କୁ ୩୦ ହଜାର ଇଞ୍ଜେକ୍‌ସନର ଅର୍ଡର ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାକୁ ପରେ କମ୍ପାନୀ ରିଜେକ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହାପରେ ନକଲି ରେମଡେସିଭର୍ ପାଇଁ ଯୋଜନା ରଚାଯାଇଥିଲା । ପଞ୍ଚକୁଲା ସ୍ଥିତ ସେନ୍‌ୱେଟ୍‌ ଫାର୍ମା ଠାରୁ ଜ୍ୱରରେ ଦିଆଯାଉଥିବା ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପିପରଟେଜୋର ୩୦ ହଜାର ଇଞ୍ଜେକସ୍‌ନ ଅର୍ଡର ଦେଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ତାକୁ ୧୨ ହଜାର ଇଞ୍ଜକ୍‌ସନ ମିଳିଥିଲା । ଶିଶି ଗୁଡ଼ିକୁ ପାଣିରେ ରଖି ଲାଗିଥିବା ଷ୍ଟିକର ଆଡ଼େଇ ରେମ୍‌ଡେସିଭରର ଷ୍ଟିକର ଲଗାଇ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts