Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚେତୁନାହାଁନ୍ତି ଅମାନିଆ : ବିଭିନ୍ନ ଆଳ କରି ବଜାରରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି, ଫାଇନ୍ ବି ଗଣୁଛନ୍ତି
  • ||
  • ‘ଟିକାରୁ ଜିଏସଟି ଛାଡ କର’ : କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ବାହାରିଲେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧୫ ମୃତ
  • ||
  • କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିସିନ୍ ନେଇ ଜାରି ହେଲା ଏସଓପି : ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୪ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲଗାଇଲେ ସରକାର, ୩୧ ଯାଏଁ ହୋଇପାରିବନି ବିବାହ
  • ||
  • ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି କରୋନା, ଆଗରୁ ଆହୁରି ହେବେ ସଂକ୍ରମିତ ! ଚିନ୍ତାରେ ସରକାର
  • ||
  • ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ବେଶୀ, ଦୈନିକ ୫୦୦ ଶିଶୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗାଁ ନିକଟରେ ବୁଲୁଛି ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨,୨୩୮ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରେ ଫୋକସ୍‌ରେ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର: ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିର ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଫାଇଭ୍ ଟି ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍

31/10/2020 at 6:38 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୧/୧୦ :  ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ ଚାଲିଛି ଏକାମ୍ରକ୍ଷେତ୍ରର ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାମ । ଆଜି ଭୋର ୫ଟାରେ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଫାଇଭ୍ ଟି ସଚିବ ଭି.କେ ପାଣ୍ଡିଆନ୍ । ତାଙ୍କ ସହ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ସଚିବ କ୍ରିଷନ୍ କୁମାର ଓ ବିଏମସି କମିଶନର ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଥିଲେ ।ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା କାମ ପାଇଁ ସବୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ  ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ପାଇଭ୍ ଟି ସଚିବ ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରେ ଫୋକସରେ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର । ଶିବରାତ୍ରୀ ପୂର୍ବରୁ ସରିବ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ଯୋଜନା । ଶନିବାର ଭୋର ୫ଟାରେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ଉନ୍ନତିମୂଳକ କାମର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ଫାଇଭ୍ ଟି ସଚିବ ଭିକେ ପାଣ୍ଡିଆନ । ତାଙ୍କ ସହ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ସଚିବ ଏବଂ ବିଏମସି କମିଶନର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ରାସ୍ତାର ପ୍ରଶସ୍ତିକରଣ,  ବନ୍ଦୁସାଗର ଚାରିପଟେ ଥିବା ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା, ବ୍ୟାଟେରୀଚାଳିତ ଗାଡି, ବଢେଇବାଙ୍କରୁ ବ୍ରଜବନ୍ଧୁ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ ପାଖରେ ଥିବା ବସ ପାର୍କିଂ, ମନ୍ଦିର ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ବର ଡ୍ରେନ କାମର ଅଗ୍ରଗତି ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଫାଭଭ ଟି ସଚିବ । ଏସବୁ ହେଉଛି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ । ତେଣୁ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ପୂର୍ବରୁ ସବୁ କାମ ଶେଷ କରିବାକୁ ପୂର୍ତ୍ତ ସଚିବ ଏବଂ ବିଏମସି କମିଶନରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଫାଇଭ ଟି ସଚିବ । ସେପଟେ ବିଏମସି କମିଶନର କହିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୮୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ସରିଛି । ନଭେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ସାରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି ।

ମନ୍ଦିର ସେବାୟତ ଓ ନିଯୋଗର ସଦସ୍ୟମାନେ ଫାଇଭ ଟି ସଚିବ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରର ଉନ୍ନୟନ ମୂଳକ କାମର ସମୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି । ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ହୋଇ ପାରିଲେ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ବହୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏଠାକୁ ଆସିବା ସହ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପର ଉନ୍ନତି ହୋଇପାରିବ । 

ବିକାଶ କାମ ଯେଉଁ ଗତିରେ ଚାଲୁଛି, ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ବେଳକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଦେଖିବେ ଏକାମ୍ର କ୍ଷେତ୍ର ନବକଳେବର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ କ୍ୟାମେରାପର୍ସନ ଅଜିତ, ଦିପକଙ୍କ ସହ ନିରଦ ପଟନାୟକ ଓ ଦ୍ବିତୀକୃଷ୍ଣ ପହି । 

   Related Posts