Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାଗର ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବାବା ଆଖଣ୍ଡଳମଣିଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୦ରୁ ୨ଦିନ ଯାଏଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||

ପାଲଘର ମୋବ୍ ଲିଞ୍ଚିଂ ମାମଲା : ଆଉ ୮୯ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ, ପିଲାଚୋର ଭାବି ୨ସାଧୁ ଓ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା

16/01/2021 at 9:42 PM

ଥାନେ ୧୬/୦୧ : ପାଲଘର ମୋବ୍ ଲିଞ୍ଚିଂ ମାମଲାରେ ଥାନେର ଏକ ଅଦାଲତ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ୮୯ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୁଚାଲିକାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ତେବେ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଜାମିନ ଦିଆଯାଇଛି କି ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କେବଳ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ନଥିଲେ ବୋଲି କୋର୍ଟ ରାୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୨୪ ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରାଇମ୍ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍‌ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ (CID) ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୪ ଜଣ ନାବାଳକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହେପାଜତକୁ ନେଇଥିଲା ପୋଲିସ ।

ପାଲଘର ମୋବ୍‌ ଲିଞ୍ଚିଂ ମାମଲାରେ ମୋଟ ୨୪୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ପୋଲିସ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୫ ଜଣଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିସାରିଛି ।  ଗତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ ୧୬ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାଲଘରରେ ୨ ଜଣ ସାଧୁ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଲୋକମାନେ ଅତି ନିର୍ମମଭାବେ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥି​‌ଲେ । ମୁମ୍ବାଇରୁ ୨ ଜଣ ସାଧୁ ତାଙ୍କ ଗାଡିରେ ସୁରତ ଯାଉଥିଲେ । ପାଲଘରର ଗଡଚିଂଚଲେ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ପିଲାଚୋର ଭାବି ଘେରି ଯାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେମାନେ ୨ ଜଣ ସାଧୁ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

ଏହି ବର୍ବରୋଚିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ୭୦ ବର୍ଷର ସାଧୁ କଳ୍ପବୃକ୍ଷ ଗିରି, ୩୫ ବର୍ଷର ସାଧୁ ସୁଶୀଲ ଗିରି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗାଡି ଡ୍ରାଇଭର ନୀଲେଶ ତେଲଗାଡେଙ୍କ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଦେଶରେ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଥିଲା । ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଅରାଜକତା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

   Related Posts