Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର: ସୀମାରେ ଧରାହେଲା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାରା, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା

19/09/2019 at 2:59 PM

ରାଜସ୍ଥାନ୧୯|୯:  ରାଜସ୍ଥାନର ବିକାନେରକୁ ଲାଗିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରୁ ଏକ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାରାକୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀ ଧରିଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ପାରା ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତୀୟ ଯବାନଙ୍କ ଗତି ବିଧି ଓ ସୁରକ୍ଷା ସଂପର୍କରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି ।   

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାରାକୁ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ପାରା ଦେହରେ ଗୁପ୍ତ କ୍ୟାମେରା ଓ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଜିନିଷ ମିଳି ନାହିଁ । ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାରାର ପକ୍ଷୀରେ ଊର୍ଦ୍ଦୁ ଭାଷାରେ ଉସ୍ତାଦ ଅକ୍‌ତର ଲେଖା ଯିବା ସହ ୧୦ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ସଂଖ୍ୟା ଲେଖାଯାଇଥିଲା । ପାରା ପକ୍ଷୀରେ ଲେଖା ଯାଇଥିବା ଏହି ଦଶ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା ଦେଖି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।

କୋଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପାକିସ୍ତାନ କାହାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ ପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ବିକାନେର ସୀମାରେ ଥିବା କୌଣସି ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ଏହିଭଳି ସୂଚନା ଦିଆଯାଉଥିବା କଥା ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ କହିଛନ୍ତି।

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପାକିସ୍ତାନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସୀମା(ଏଲଓସି) ନିକଟରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁତା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି।  ସେଥିଲାଗି ଅଲଗା ଅଲଗା ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ପାକିସ୍ତାନ ତିଆରି କରୁଛି। ଏପରିକି ରାଜସ୍ଥାନର ବିକାନେର ଅଞ୍ଚଳରେ ପାକିସ୍ତାନର ଡ୍ରୋନ ବୁଲୁଥିବାର ନଜର ରହିଛି। ତେଣୁ ଛୋଟ, ଛୋଟ କଥାକୁ ଆଡ଼େଇ ଦେବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ କହିଛନ୍ତି। ବିକାନେର ନିବାସୀ ସୁଖଦେବ ସିଂହଙ୍କ ଗଛରୁ ଏହି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ପାରାକୁ ଧରା ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts