Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ ଯୁବକ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ; ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

21/02/2019 at 11:36 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧|୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଯେଉଁ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ତାହାର ଫାଇଦା ଉଠାଉଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନ ଲୋକ । ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ଯୁବକ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ସେ ପାକ୍ ରେଞ୍ଜରଙ୍କ ସହ ମିଶି ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତି ସୀମା ପାର କରାଇଦେଇଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଆଗକୁ ନବଢିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ ସୀମାରେ ଥିବା ବିଏସଏଫ ଯବାନ । ମାତ୍ର ଅନ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଜାଣିନପାରି ଆଗକୁ ବଢିବା କାରଣରୁ ବିଏସଏଫ ଯବାନ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଦେଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଯବାନମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସୀମା ପାଖରେ ପଡିଥିଲେ । ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଗୁଇନ୍ଦାଗିରି ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ନେଇ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି । ଡିଆଇଜି ରାଜେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ  ମହିଳାଙ୍କ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ଠିକ୍ ଅଛି । ମହିଳାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ଭଙ୍ଗା ମୋବାଇଲ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି । ଚିକିତ୍ସା ହେବା ପରେ ଡେରାବାବା ନାନକ ପୋଲିସ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଟାଲିୟନ ୧୦ ଅଧିନରେ ଆସୁଥିବା ସୀମାରୁ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । କୁହୁଡି ହେବା କାରଣରୁ ଯବାନମାନେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦେଖିପାରିନଥିଲେ । ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଆତ୍ମଘାତୀ ଭଳି ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । ତେଣୁ ଯବାନମାନେ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ।

ଆହତ ହୋଇଥିବା ୩୨ବର୍ଷୀୟ ଗୁଲସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଆର୍ମି କ୍ୟାମ୍ପ୍ ରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ସୀମାକୁ ଲାଗି ଥିବା ତାଜପୁରା ଗାଁର ସେ ବାସିନ୍ଦା । ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ପ୍ରତିଦିନ ଘରେ କଳହ କରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ପାକ୍ ଆର୍ମିର କିଛି ଯବାନମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ । ଅନ୍ଧାର ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଜଣାପଡିନଥିଲା । ୩ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ପାକ୍ ଯବାନମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts