Friday, August 23, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

୩୮ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ହାତରେ ରାଖି ବାନ୍ଧି ଆସୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନୀ ଭଉଣୀ, ଏଥର ମଧ୍ୟ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଲେ ଦିଲ୍ଲୀରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୪|୮: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଡବଲ ଖୁସୀ ନେଇ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଆସୁଛି । ଗୋଟେପଟେ ଲୋକେ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଉତ୍ସବ ମହା ଉଲ୍ଲାସର ସହକାରେ ପଳନ କରିବାବେଳେ ଏନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ମଧ୍ୟ ପାଳନ ହେବ । ରକ୍ଷାବନ୍ଧନ ଓ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଲାଗି ରହିଛି ।

ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାଇ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଭଉଣୀମାନେ ରାକ୍ଷୀ କିଣାରେ ଲାଗିଯାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଧରମ ଭଉଣୀ କମର ମୋହସିନ ହସିନ ଭାଇ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ମୋହସିନ ଗତ ୩୮ ବର୍ଷ ହେଲା ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧି ଆସୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଥର ରକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ବେଳେ ସେ କେବଳ ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଥିଲେ ।

କମର ମୋହସିନଙ୍କ ପରିବାର ମୂଳତଃ ପାକିସ୍ତାନର କରାଚୀ ବାସିନ୍ଦା । କିନ୍ତୁ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ତଳେ ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସି ଗୁଜରାତର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସହରରେ ସ୍ଥାୟୀଭାବେ ରହୁଛନ୍ତି । ପ୍ରତିବର୍ଷ କମର ମୋହସିନ ମୋଦିଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାରଂପରିକ ରୀତି ନୀତି ଅନୁସାରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଥାନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ନିଜ ଧରମ ଭଉଣୀ କମର ମୋହସିନଙ୍କୁ ବହୁତ ସ୍ନେହଁ କରନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଲାଲ କିଲ୍ଲାରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ।  ଏହି ସମାରୋହ ପରେ ୭, ଲୋକ କଲ୍ୟାଣ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଏକାଠି ହେବେ ।

5340 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର