Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

‘କ୍ୟାଚ ନୁହେଁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଛାଡିଦେଲ’, ଏମିତି କହି ଟ୍ରୋଲ ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଖେଳାଳୀ

12/11/2021 at 12:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୧୧: ୧୯୯୯ରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ଓପନର୍ ହର୍ସେଲ ଗିବ୍ସ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍ ୱାହଙ୍କ ଅତି ସରଳ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଷ୍ଟିଭ ଙ୍କୁ ତୁଂମେ କ୍ୟାଚ ଛାଡିନ ବରଂ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହାତରୁ ଛାଡିଦଇଛ । ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଘଟିଛି । ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଟାଇ ହୋଇଥିଲା ।

ଗ୍ରୁପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ହେତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚି ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା ଦଲ । ଯଦିଓ ବହୁ ବର୍ଷ ପରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଯେ ଷ୍ଟିଭ୍ ଗିବ୍ସଙ୍କୁ ଏହିପରି କିଛି କହି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ଉପନ୍ୟାସ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଉପନ୍ୟାସ ଅଟେ । ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାସନ ଅଲି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ହର୍ସେଲ ଗିବ୍ସଙ୍କ କଥାରେ ସମାନ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ।

ଯେହେତୁ ହାସନଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ରପ୍ କରିବା ପରେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ ଯାହା କରିଥିଲେ ଏହି କାରଣରୁ ପାକିସ୍ତାନର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ନିଦ ଉଡ଼ିଯାଇଛି । ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ୧୦ ଟି ବଲରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୨୦ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲା । ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦି ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କୁ ବଲ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ବଲକୁ ଗୋଡ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ବାଉନ୍ସ କରିଥିଲେ ।

ହସନ ଅଲି ଦୌଡ଼ି ଆସି ବଲ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ହେଁ ବଲଟି ତାଙ୍କ ହାତରୁ ଖସି ଯାଇଥିଲା । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଫିଲ୍ଡିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡରେ ଉନ୍ନତି ଆସିଛି, ତେଣୁ ହାସନ ଅଲି ଏହି କ୍ୟାଚ୍ ଧରିବାକୁ ସମସ୍ତେ ଆଶା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନଥିଲା ଏବଂ ୱେଡ୍ ପୁରା ଫାଇଦା ଉଠାଇ ୩ ଟି ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ହାସନ ଅଲି ଟ୍ରୋଲ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

ସେ ୪ ଓଭରରେ ୪୪ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୱେଡଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଛାଡିଥିଲେ । ଟ୍ୱିଟରରେ ତାଙ୍କର କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ତାଙ୍କ ସହ ବହୁତ ମଜା କରିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଅଧିକାଂଶ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ । ୧୯୮୭ ODI ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସେମିରେ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଲର୍ଡସ୍ ଠାରେ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟ ହରାଇଥିଲା ।

ଏହା ପରେ ୨୦୧୦ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ଏବଂ ୨୦୧୫ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥର ପାକିସ୍ତାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏକ କ୍ୟାଚ୍ ପାକିସ୍ତାନର ସମୟ ଏବଂ ସ୍ଥିତିକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା ।

   Related Posts