Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟ । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୨ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ହଜିନି ମାନବିକତା, ପାଇଥିବା ସୁନା ଗହଣାକୁ ଫେରାଇଦେଲେ ଅଟୋ ଚାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଅନୀଲ ପାଣ୍ଡି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୩ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଓ ଜଣେ ଆରଆଇ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାତ୍ୟା ଅପଡେଟ୍ : ୩ରୁ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା, ୪ରେ ପବନର ବେଗ ଛୁଇଁବ ୯୦ କି.ମି.
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ୍‌ ସରକାର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଜୁସ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା : ADG କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କଲା ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ୩୦ ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||

ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ବାକଯୁଦ୍ଧ କିନ୍ତୁ ଜନତାଙ୍କର ମାନବିକତା : ଭାରତୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ହଜିଯାଇଥିବା ଓ୍ବାଲେଟ୍ ଫେରାଇଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର

16/01/2020 at 11:36 AM

ଦୁବାଇ ୧୬/୧: ଏଠାରେ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଡ୍ରାଇଭର ଭାରତୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ହଜିଯାଇଥିବା ଟଙ୍କା ଓ୍ବାଲେଟ୍ ଫେରାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ,ରାଚେଲ୍ ରୋଜ୍ ନାମକ ଯୁବତୀଙ୍କ ଓ୍ବାଲେଟ୍ ହଜିଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ୟୁକେର ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଭିସା ସମେତ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଜରୁରୀ କାଗଜପତ୍ର ଥିଲା। କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଚେଲ୍ ଶୀତଦିନେ ଛୁଟିରେ ଦୁବାଇ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ଫେରିବାର ୩ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଓ୍ବାଲେଟ୍ ହଜିଯାଇଥିଲା। ରାଚେଲ୍ ଜାନୁୟାରୀ ୪ତାରିଖରେ ମୋଦାସର ଖାଦିମଙ୍କ ଟ୍ୟାକ୍ସିରେ ଓ୍ବାଲେଟ୍ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜାନୁୟାରୀ ୮ତାରିଖରେ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଅଭିମୁଖେ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଲେଙ୍କେଷ୍ଟର ୟୁନିଭର୍ସିଟିର କର୍ପୋରେଟ୍ ଲ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ରୀ ନିଜ ସାଙ୍ଗର ଜନ୍ମଦିନରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ରା​ଚେଲଙ୍କ ମାଆ କହିଥିଲେ ଯେ ଜାନୁୟାରୀ ୪ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭.୩୦ଟାରେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ସହ ବୁର୍ଜୁମାନରୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି କରିଥିଲେ। ଏହାର ଠିକ୍ ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ କାରରେ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ରାଚେଲ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଟ୍ୟାକ୍ସିରୁ ଓହ୍ଲାଇଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଓ୍ବାଲେଟ୍ ଟାକ୍ସିରେ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ।

ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଖରେ ୟୁକେ ଘରର ପରମିଟ୍ କାର୍ଡ଼ ବ୍ୟତୀତ ଓ୍ବାଲେଟରେ ତାଙ୍କ ଏମିରେଟ୍ ଆଇଡି,ଆରବ ଏମିରେଟର ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ୍ ଲାଇସେନ୍ସ,ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା କାର୍ଡ଼,କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ଼ ଏବଂ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଦିରହାମ୍(ଦୁବାଇର କରେନ୍ସି) ଥିଲା। ଏହା ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପାଖାପାଖି ୧୯,୦୦୦ଟଙ୍କା ହେବ।  ଟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଖାଦିମ୍ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଛାଡ଼ିବା ପରେ ନିଜ କାରରେ ରାଚେଲଙ୍କ ଓ୍ବାଲେଟ୍ ଦେଖିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏହି ଓ୍ବାଲେଟ୍ ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲେ। ସେମାନେ କିନ୍ତୁ ଏହା ତାଙ୍କର ନୁହେଁ ବୋଲି ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ।

ଖାଦିମ ସେହି ଓ୍ବାଲେଟରେ ଅନେକ ଫୋନ୍ ନମ୍ବର ଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଖାଦିମ୍ ରୋଡ୍ସ୍ ଏଣ୍ଡ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଅଥୋରିଟି ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହି ଓ୍ବାଲେଟକୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ଘରକୁ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ।

   Related Posts