Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଲକଡାଉନକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନରେ ସେନା-ସରକାର ମୁହାଁମୁହିଁ, ବିପଦରେ ଇମରାନଙ୍କ ଆସନ

26/04/2020 at 5:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬|୦୪: ସାରା ବିଶ୍ୱ କରୋନା ଭାଇରସ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା ତଥା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ସେଭଳି କୌଣସି ଆଖିଦୃଶିଆ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଦେଶକୁ ଲକଡାଉନ୍ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ସେଠାରେ ସରକାର ଓ ସେନା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଇମରାନ ଖାନ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଜାରି କରିବେ ନାହିଁ କହିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ଥିଲା ଥିଲା ଯେ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଦେଶରେ ବୋରୋଜଗାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଅନେକ ଲୋକ ଖାଇବାକୁ ପାଇବେ ନାହିଁ ।  ଏନେଇ ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।  କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ପ୍ରବକ୍ତା ମେଜର ଜେନେରାଲ ବାବର୍ ହଫିତକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେନା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନକୁ ନିଜ ହାତକୁ ନେବ । ଏହାପରେ ସାରା ଦେଶରେ ସୈନିକଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି । ଏହାପରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକଡାଉନ୍ ପାଳନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଇମରାନ ସରକାର ଓ ସେନା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଇମରାନଙ୍କ ଆସନ ମଧ୍ୟ ଟଳମଳ ସ୍ଥିତିରେ ରହିଛି । 

ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସୈନ୍ୟଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା ଠିକସେ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ତେଣୁ ସେନା ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ଏହାକୁ ନିଜ ହାତକୁ ନେଇଛି । ତେବେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସେନା ଆଗକୁ ଆସିବା ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଯେଉଁ ସେନା ୨୦୧୮ରେ ଇମରାନଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ଦେବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ଏବେ ସେ ନିଜେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଛି ।

ପାକ୍ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅସଦ ଉମର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ମେ ୯ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ । ଇମରାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୨ହଜାର ଛୁଇଁଥିବା ବେଳେ ୨୫୩ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts