Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ସୀମା ଆଡକୁ ମାଡି ଆସୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନୀ-ଜବାବ ଦେବାକୁ ଭାରତୀୟ ସେନାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦେଖି ଦେଲେ ପଛଘୁଞ୍ଚା

6/10/2019 at 7:01 PM

ଶ୍ରୀନଗର – ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟକୁ ହଜାର ହଜାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜେକେଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ର ନେତୃତ୍ୱର ଅନେକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ସୀମା ନିକଟକୁ ଆସିଛନ୍ତି । କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ବିରୋଧରେ ଏମାନେ ନାରାବାଜି କରିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଏହି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଅଧିକାଂଶ ଯୁବକ ରହିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ୨୦ କିଲୋମିଟର ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଏମାନେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସେନା ଏଥିପାଇଁ ପୁରା ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ରହିଛି। ଭାରତୀୟ ସେନାର ପରାକ୍ରମ ଦେଖଇବା ପରେ ଏମାନେ ପଛ ଘୁଞ୍ଚା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପାଇଁ ଆଗରୁ ବାହୋସ୍ପୋଟ ମାରୁଥିବା ଏହି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ସୀମା ନିକଟକୁ ବି ଯାଇ ନାହାନ୍ତି । ପରେ ସେମାନେ ସୀମା ନିକଟକୁ ଯିବା ଯୋଜନା ରଦ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ ଶନିବାରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀମାନଙ୍କୁ ଏଲ୍‌ଓସି ପାର ନ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ଏପରି କଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ସହ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷଣା କରିଦେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାରରେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଏହି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ବାହାରି ଥିଲେ । ଏମାନେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ । ସେହିଦିନ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ଜେକେଏଲ୍‌ଏଫ୍‌ ପିଓକେର ନେତାମାନେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।
ଏହାର ସୂଚନା ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ପୂର୍ବରୁ ମିଳି ସାରିଥିଲା । ଭାରତୟୀ ସେନା ସୀମାରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟରେ ଥିଲା । ପିଓକେର ନେତାମାନେ ଜେକେଏଲ୍ଏଫ୍‌ର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସୀମା ନିକଟକୁ ନଯିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ନହେଲେ ଭାରତୀୟ ସେନା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିପାରେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।


ଭାରତୀୟ ସେନାବି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟକୁ କେହି ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଆସି ନଥିବା କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖା ନିକଟରେ ବି କେହି ସୀମା ଉଲ୍ଲଘଂନ କରି ନାହାନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସେନା ଆଲର୍ଟରେ ଅଛି । ଏହାରର କଡା ଜବାବା ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେନା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

   Related Posts