Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଥିବା ଜାକିର ନାଇକ୍‌କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ, ପଛରେ ରହିଛି କାତାର ଓ ତୁର୍କୀର ହାତ

25/05/2020 at 5:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫।୦୫: ପଳାତକ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ ନିଜର ବିଷାକ୍ତ ଭାଷଣରେ ଭାରତରେ ଘୃଣାଭାବ ବଢାଇବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚୁଛି। ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିକୁ ଏବେ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ ବିଷୟରେ ଏମିତି ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟ ମିଳିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ, ଭାରତରେ ଘୃଣାର ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲାଗି ପାକିସ୍ତାନ ଜାକିର ନାଇକ୍‌କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କାତାର ଓ ତୁର୍କୀକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି।

ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଚେର ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସଂପର୍କ ଥିବା ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟରୁ  ଜଣା ପଡିଛି। ଏହା ପରେ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ର ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଖୁଲାସା ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଜି ମିଡିଆକୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପଳାତକ ଜାକିର ନାଇକକୁ ଉପସାଗରୀୟ ଦେଶରୁ ବଡ ସହାୟତା ମିଳୁଛି ଏବଂ ଏହା ପଛରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାତ ରହିଥିବା ଜଣା ପଡିଛି।

ପଳାତକ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ର ଫଣ୍ଡିଂକୁ ନେଇ ଯେଉଁ  ବଡ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି, ସେହି ମୁତାବକ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ ନିକଟରେ କାତାରରେ ଥିବା ନିଜର ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରି ୫  ଲକ୍ଷ ଡଲାର ମାଗିଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ତୁର୍କୀ ଓ କାତାର ପରି ଦେଶ ଜରିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ଜାକିର ନାଇକ୍‌କୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ ଯୋଗାଉଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଏଥିପାଇଁ ତୁର୍କୀ ଓ କାତାର ସହିତ ନିଜର ସୁସମ୍ପର୍କର ସାହାରା ନେଇଛି।

ଏହା ମଧ୍ୟ ଆଉ ଅଛପା ନୁହେଁ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନର ଇସାରାରେ ହିଁ ତୁର୍କି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଅପପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଏପରିକି ପାକିସ୍ତାନକୁ FATFରେ କଳାତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ତୁର୍କୀ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲା।

ଭାରତରେ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ ବିରୋଧରେ ମନି ଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ଓ ଘୃଣାର ମାହୋଲ ସୃଷ୍ଟି କରିବା କାରଣରୁ ଯାଞ୍ଚ ଜାରି ରହିଛି। ମାତ୍ର ଏହା ଜାଣି ମଧ୍ୟ ମାଲେସିଆ ନାଇକ୍‌କୁ ଭାରତ ହାତରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହେଁ। କୁହାଯାଉଛି କାତାର ଓ ୟଏଇ ସମେତ ଅନେକ ଉପସାଗରୀୟ ଦେଶରେ ଜାକିର ନାଇକ୍‌ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି।

   Related Posts