Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନର କେମିତି ମଜା ଉଡାଯାଉଛି, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଟୁଇଟ୍

27/02/2019 at 1:05 PM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୭|୨: ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ହମଲାରେ ୪୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଆରପିଏଫ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା ପୁରା ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ତେବେ ପୁଲୱାମା ହମଲା ପରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ କାଲି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ LoC ପାର କରି ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ଠିକଣାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ବାଲାକୋଟ, ଚକୋଟି ଓ ମୁଜଫରାବାଦ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ୧୦୦୦କିଲୋ ବମ୍‌ ବର୍ଷା କରିଛି। ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଲାକୋଟ, ଚକୋଟି ଓ ମୁଜଫରାବାଦରେ ଥିବା ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ସହ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆଲ୍‌ଫା-୩ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ପୁରା ଅପେରେସନ ୪୦ ମିନଟ୍‌ର ଥିଲା। ୪୦ ମିନଟ୍‌ରୁ ୨୧ ମିନଟ୍‌ ବମ ପକାଉଥିଲେ ବାୟୁସେନା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଲାଇନ ଅଫ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମରୁ ୪୦ କିଲମିଟର୍‌ ଯାଏଁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ବାଲାକୋଟ, ଚକୋଟି ଓ ମୁଜଫରାବାଦ ସହ ହବିବୁଲ୍ଲାହ ଆତଙ୍କୀ ଅଡ୍ଡା ଓ ପଖତୁନଖ୍ୱା ଅଡ୍ଡାରେ ମଧ୍ୟ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନରେ ବିରୋଧୀମାନେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସେମ୍‌ ସେମ୍‌ ଓ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ମୁର୍ଦାବାଦ  ନାରା ଦିଆଯାଉଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଡର ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିରୋଧି ସାଂସଦମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କର ବିଦେଶ ନୀତି ଫେଲ ହୋଇଯାଇଛି।  

ଭାରତର ଜଣେ ଟୁଇଟ୍‌ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଯେ “ପାକିସ୍ତାନର ଅଧା ରାଜ୍ୟ ଉଡିଗଲେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନୀ କହିବେ ଯେ ତାଙ୍କର କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ”।

ପୁନମ ମାହାଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଅପୁନ ଶିର୍ଫ ଦୋ ମାରା ଲେକିନ ସଲିଡ ମାରା”।

ମନିକାନ୍ତ ଶାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଶୁନ ବେ ପାକିସ୍ତାନ ହମ ତୁମହାରେ ଇଲାକେ ମେ ଇତନା ମାରେଙ୍ଗେ କି ଇଲାକା ଧୁଆଁ ଦୁଆଁ ହୋ ଯାଏଗା”।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଟୁଇଟ୍‌ ୟୁଜର ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ହମ ତୁମହାରେ ମାରେଙ୍ଗେ ଓର ଜରୁର ମାରେଙ୍ଗେ। ଲେକିନ ୱହ ୱକ୍ତ ଭି ହମାରା ହୋଗା। ବନ୍ଧୁକ ଭି ହମାରି ହୋଗି ଓର ଗୋଲି ଭି ହମାରା ହୋଗା”।

ପାକିସ୍ତାନର ବାୟୁସେନାର ମଧ୍ୟ ମଜାକ ଉଡା ଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌କୁ ବିମାନ ଭଳି ସଜା ଯାଇ ତା ତଳେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁ ସେନା ପ୍ରସ୍ତୁତ।  

   Related Posts