Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିବା ମନା : ମହିଳା ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାଲୱାର-ସୁଟ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

9/09/2021 at 8:28 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୯ : ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଶାସନ ଅଧୀନରେ ମହିଳାଙ୍କ ପୋଷାକକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମୟରେ ବାଦ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଜିନ୍ସ କିମ୍ବା ଟାଇଟ୍ ପୋଷାକ ନ ପିନ୍ଧିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ମହିଳା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଜିନ୍ସ ଏବଂ ଟାଇଟ୍ ପୋଷାକ ନ- ପିନ୍ଧିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଫେଡେରାଲ୍ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ୍ ଅଫ୍ ଏଜୁକେସନ୍ (ଏଫଡିଏ) ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି। ପୁରୁଷ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଜିନ୍ସ ଏବଂ ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିବାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ପଠାଇଛନ୍ତି।

ଚିଠିରେ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ଢଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଆସିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଶାରୀରିକ ରୂପକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ବେଚ୍ଛତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ନିୟମିତ କେଶ କାଟିବା, ସେଭିଙ୍ଗ୍, ନଖ କାଟିବା, ଗାଧୋଇବା ଏବଂ ଡିଓଡ୍ରେଣ୍ଟ କିମ୍ବା ଅତର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନର ଶିକ୍ଷକମାନେ ଅଫିସ୍ ସମୟରେ, କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଥିବା ସମୟରେ ଏବଂ ସରକାରୀ ବୈଠକ ଏବଂ ବୈଠକରେ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଭିତରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଗାଉନ୍ ଏବଂ ଲାବୋରେଟୋରୀରେ ଲ୍ୟାବ କୋଟ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ, ଗେଟ୍ ରକ୍ଷକ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ୟୁନିଫର୍ମ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ତେବେ ସେହି ଚିଠି ଅନୁସାରେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ଜିନ୍ସ କିମ୍ବା ଟାଇଟ୍ ଡ୍ରେସ୍ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ “ସରଳ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ସାଲୱାର କମିଜ୍, ଟ୍ରାଉଜର, ଓଢଣୀ ପିନ୍ଧିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହା ସହ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଓଢଣୀ ପିନ୍ଧିଥିବା ମହିଳାମାନଙ୍କ ସେମାନଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ରୂପ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାବେଳେ ସ୍କାର୍ଫ ସହ ହିଜାବ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶୀତ ଋତୁରେ, ମହିଳା ଶିକ୍ଷକମାନେ କୋଟ୍, ବ୍ଲେଜର, ସ୍ବେଟର, ଜର୍ସି, କାର୍ଡିଗାନ୍ ଏବଂ ଶାଲ୍  ପିନ୍ଧି ପାରିବେ ।

   Related Posts