Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନ-ତାଲିବାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ, କାବୁଲକୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ କଲା ପିଆଇଏ

14/10/2021 at 6:11 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୧୪/୧୦: ପାକିସ୍ତାନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ (ପିଆଇଏ) ଗୁରୁବାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ କାବୁଲକୁ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ କରିଛି । ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବିମାନ ଭଡ଼ାଣକୁ ନେଇ ବିରୋଧ କରାଯିବା ପ​‌ରେ ପିଆଇଏ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। କାବୁଲରୁ ନିୟମିତ ଉଡ଼ାଣ କରୁଥିବା ଏକମାତ୍ର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କମ୍ପାନୀ ପିଆଇଏକୁ ଭଡ଼ା କମ୍‌ କରିବାକୁ ତାଲିବାନ ସରକାର କହିଥିଲେ।

ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ବିରୋଧ ପରେ ଆଜିଠୁ କାବୁଲ୍‌କୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ ହେଲା ବୋଲି ପିଆଇଏ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କମ୍ପାନୀ କାମ ଏୟାର ଏବଂ ପିଆଇଏକୁ ତାଲିବାନ ସରକାର ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ବିମାନ ଭଡ଼ା କମ୍‌ ନକଲେ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ କରାଯିବ। ତାଲିବାନ କବଜା ପରଠୁ ଅଧିକାଂଶ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, କାବୁଲରୁ ଇସ୍ଲାମାବାଦ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ର ଟିକେଟ୍‌ ଦାମ ୨୫୦୦ ଡଲାର । କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୨୦-୧୫୦ ଡଲାର ଥିଲା। ପୂର୍ବ ଭଳି ଟିକେଟ୍‌ ଦାମ ନହେଲେ ଉଡ଼ାଣ ବନ୍ଦ କରାଯିବ ବୋଲି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତାଗିଦ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା ।

ଅନ୍ୟପଟେ ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ପିଆଇଏ। କାବୁଲରେ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧମକାଇବା ସହ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଉଡ଼ାଣ ବାତିଲ କରିବାକୁ ତାଲିବାନ ସରକାର ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ ବୋଲି ପିଆଇଏ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ।  

   Related Posts