Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ଚାଲ୍: ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ବ୍ୟାଚଲିଷ୍ଟରୁ ହଟାଇଲା ୪୦୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ, ଖସିଯିବ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ !

21/04/2020 at 2:56 PM

ଲାହୋର, ୨୧|୦୪: ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଛି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଭଲ ପାଇବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଇମରାନ ଖାନଙ୍କ ସରକାର ୪୦୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ତାଲିକାରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଏକ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ୍ ଦାବି କରିଛି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୦୮ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଲଶ୍କରର ଅପରେସନ କମାଣ୍ଡାର ଜରି-ଉର-ରହମାନ-ଲଖବି ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ ଷ୍ଟାଟଅପ୍ କେସଲେମ୍ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି କୋହଳ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରୁଛି । ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେରରିଷ୍ଟ ବ୍ୟାଚଲିଷ୍ଟରୁ ୩୮୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ହଟାଇ ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଏକଥା ଲୁଚାଇ ରଖିଛି । ଅନ୍ତାରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ପାକ୍ ଏହି ସୂଚନା କାହାକୁ ଦେଇନାହିଁ ।

ଇମରାନ ଖାନ ସରକାରକୁ ଆସିବା ପରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୮୦୦ରୁ ଅଧିକ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୭୬୦୦ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରେ ଥିଲା । ଯାହା ଏବେ ୩୮୦୦ରେ ପହଁଚିଛି । ଇମରାନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ୨୭ ତାରିଖରେ ୧୦୬୯ ଜଣଙ୍କୁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ବାହାର କରିଥିଲେ ।

ଏଫଏଟିଏଫ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନକୁ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ କେସରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଜୁନ ୨୦୧୮ରୁ ନଜର ରଖାଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଫେଲ ହେଲେ ପାକକୁ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯିବ । ତେଣୁ ଏକ ଚାଲ ଖେଳି ଇମରାନ ଖାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ତାଲିକାକୁ ଛୋଟ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

   Related Posts