Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ନୂଆ ଚାଲ୍: ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ବ୍ୟାଚଲିଷ୍ଟରୁ ହଟାଇଲା ୪୦୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ, ଖସିଯିବ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ !

21/04/2020 at 2:56 PM

ଲାହୋର, ୨୧|୦୪: ପାକିସ୍ତାନ ସମେତ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଛି । ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଭଲ ପାଇବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଇମରାନ ଖାନଙ୍କ ସରକାର ୪୦୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ଟେରରିଷ୍ଟ୍ ତାଲିକାରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଏକ ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ୍ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ୍ ଦାବି କରିଛି । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୦୦୮ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ତଥା ଲଶ୍କରର ଅପରେସନ କମାଣ୍ଡାର ଜରି-ଉର-ରହମାନ-ଲଖବି ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ ଷ୍ଟାଟଅପ୍ କେସଲେମ୍ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରତି କୋହଳ ମନୋଭାବ ପୋଷଣ କରୁଛି । ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେରରିଷ୍ଟ ବ୍ୟାଚଲିଷ୍ଟରୁ ୩୮୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ହଟାଇ ଦେଇଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଏକଥା ଲୁଚାଇ ରଖିଛି । ଅନ୍ତାରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ପାକ୍ ଏହି ସୂଚନା କାହାକୁ ଦେଇନାହିଁ ।

ଇମରାନ ଖାନ ସରକାରକୁ ଆସିବା ପରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ୧୮୦୦ରୁ ଅଧିକ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୭୬୦୦ ନାମ ଏହି ତାଲିକାରେ ଥିଲା । ଯାହା ଏବେ ୩୮୦୦ରେ ପହଁଚିଛି । ଇମରାନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ୨୭ ତାରିଖରେ ୧୦୬୯ ଜଣଙ୍କୁ ଏହି ତାଲିକାରୁ ବାହାର କରିଥିଲେ ।

ଏଫଏଟିଏଫ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନକୁ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ କେସରେ ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଜୁନ ୨୦୧୮ରୁ ନଜର ରଖାଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଫେଲ ହେଲେ ପାକକୁ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯିବ । ତେଣୁ ଏକ ଚାଲ ଖେଳି ଇମରାନ ଖାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ତାଲିକାକୁ ଛୋଟ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

   Related Posts