Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ସଫେଇ କାମ କରିବେନି ମୁସଲିମ୍ : ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ କେବଳ ଅଣ-ମୁସଲିମ୍ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆବେଦନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

29/01/2020 at 12:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୧: ପାକିସ୍ତାନରେ ଅଣ-ମୁସଲିମଙ୍କ ସହ ଭେଦଭାବ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସୁଛି। ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜର୍ସଙ୍କ ଏକ ଭାଇରାଲ୍ ବିଜ୍ଞାପନ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥାଏ। ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜର୍ସ ଖାଲି ପଦ ଭର୍ତ୍ତି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାପନ ବାହାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କିଛି ପଦ ଏପରି ରହିଛି ଯାହା ଆଗରେ ସିଧାସଳଖ ଲେଖା ହୋଇଛି ଯେ କେବଳ ଅଣ-ମୁସଲିମ୍ ବ୍ୟକ୍ତି ହିଁ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏଥିରେ ଦର୍ଜି,କେଉଟ,ବଢ଼େଇ,ଚିତ୍ରକର,ମୋଚି ଏବଂ ସଫେଇ କର୍ମୀ ଭଳି ପଦ ରହିଛି।

ହେଡ କ୍ବାର୍ଟର ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜର୍ସ(ସିନ୍ଧ) ତରଫରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ଏହି ବିଜ୍ଞାପନ ପାକିସ୍ତାନର ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ କରାଯାଇଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଖବର କାଗଜ ଡନର ଅଗଷ୍ଟ ୨୬ ପ୍ରକାଶନରେ ଏହା ଥିଲା।

ଏହା ପରେ ଅଳ୍ପସଂଖ୍ୟକ ଅଧିକାର ପାଇଁ ଲଢ଼ୁଥିବା ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା କପିଳ ଦେବ ଏହାକୁ ଟ୍ବିଟରରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଲେଖିଥିଲେ-‘ପାକିସ୍ତାନରେ ସଫେଇ କର୍ମୀ ଚାକିରୀ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଣ-ମୁସଲିମ୍ ହେବା ଜରୁରୀ। ଆପଣଙ୍କ କାମ କେବଳ ଆମର ସଫେଇ କରିବା’

ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବିଜ୍ଞାପନର ଫଟୋ ପୂରା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ଏବଂ ଅଣ-ମୁସଲିମ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମୁସଲିମ୍ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ।

ହମଜା ସରଓ୍ବାନି ନାମକ ଟ୍ବିଟର ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି-‘ ଏହା କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭୁଲ୍। ଆମେ ଗୋଟିଏ ଦେଶ,ଗୋଟିଏ ନାଗରିକ ଏବଂ ସମାନ ଅଟୁ। ଆମ ଜାତି ଏବଂ ଧର୍ମ କ’ଣ ଏଥିରେ ଆମକୁ କୌଣସି ଫରକ ପଡ଼େ ନାହିଁ।’

   Related Posts