Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ସ୍ଥାନ, କାଳ ଓ ପାତ୍ର ଭୁଲିଲା ପାକିସ୍ତାନ: କରୋନାକୁ ନେଇ ସାର୍କ କନଫରେନସରେ ଉଠାଇଲା କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ

15/03/2020 at 7:36 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୫|୦୩: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସାର୍କ୍ ଦେଶଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପୁଣି ବିଷ ଓଗାଳିଛି। ରବିବାର ମୋଦୀ ଓ ସାର୍କ ଦେଶଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲା।

ଏହି କନଫରେନ୍ସିଂରେ ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନ ନିଜେ ସାମିଲ ହୋଇନଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାଫର ମେଜୀ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ତାଫର କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଯାଉ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ, କରୋନା ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଲାଣି। ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନାର ୧୫୫,୦୦୦ଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ୫୮୩୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି। ୧୩୮ଟି ଦେଶ କରୋନାର କବଳରେ ରହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ହଟିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଗଳଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରଳାପ କରୁଛି। ପାକ୍ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁ ନାହିଁ। ଧାରା ୩୭୦ ହଟିବା ଦ୍ୱାରା ଆତଙ୍କବାଦ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

   Related Posts