Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||

ସତ କହିଲା ପାକିସ୍ତାନ : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଭାରତର ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିଭି ଚାନେଲ

8/06/2020 at 1:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୬ : କଥାରେ ଅଛି ସତ କେବେ ଲୁଚି ରହେନା | ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିଭି ଚାନେଲ ପିଟିବି ସହ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି | ସବୁବେଳେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଉଥିବା ପିଟିଭି, ପାକିସ୍ତାନ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦର୍ଶାଇବାବେଳେ ଟିଭିରେ କାଶ୍ମୀରକୁ ଭାରତର ଅଂଶ ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଛି | ସରକାରୀ ଟିଭିରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭୁଲ ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା | ଏହାପରେ ଲୋକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସ୍କ୍ରିନସର୍ଟ ନେଇ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଟିଭି ସଫେଇ ଦେଇଛି ଯେ ଏହି ଭୁଲ କରିଥିବା ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | 

ପିଟିଭି ଏକ ବୟାନ ଜାରି କହିଛି ଯେ, ପିଟିଭି ପ୍ରବନ୍ଧନ ମାନବୀୟ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନର ଭୁଲ ମାନଚିତ୍ର ଦେଖାଇଥିବା ହେତୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ | ପିଟିଭିର ଏମଡି କହିଛନ୍ତି ଜେ, ତାଙ୍କ ସଂଗଠନ ଏହିଭଳି ଅପରାଧକୁ କ୍ଷମାର ଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି ଭାବେନହିଁ | ସେ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ |

ପିଟିଭି ବୟାନ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା | ଲୋକେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିଥିଲେ | ଲୋକେ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କୁ ଏହି ଭୁଲର ଜବାବ ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଚୀନ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ଭୁଲ ହୋଇଥିଲା | ଚୀନର ଶାସକ ଦଳ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟିର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ପାର୍ଟି ସ୍କୁଲରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଭାଷଣର ଲାଇଭ ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ସ୍କିନରେ ପେଇଚିଙ୍ଗ ବଦଳରେ ଇଂରାଜୀ ଶବ୍ଦ ବେଗିଙ୍ଗ ଲେଖି ଦେଇଥିଲେ | ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭୁଲ ମାଗିବାକୁ ପଡିଥିଲା | ଏହି ଭୁଲ ପାଇଁ ଚୀନ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା | 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ତିଆରି କରିଥିବା ୱେବସାଇଟରେ ଦେଶର ଏକ ବିବାଦୀୟ ମାନଚିତ୍ର ଜାରି କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ PoK ଭାରତରେ ନଜର ଆସିଥିଲା | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ନଜର ଏଥିରେ ପଡିଥିଲା | ଅସଲରେ ୱେବସାଇଟରେ ଭାରତର ରାଜନୈତିକ ମାନଚିତ୍ରକୁର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ PoK  ଭାରତର ଅଂଶ ଦର୍ଶାଇଥିଲା |

   Related Posts