Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପାକିସ୍ଥାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଦେଶପ୍ରେମୀ କହିବାବେଳେ ପାକିସ୍ଥାନ ସରକାର କିଛି ହାତ ନାହିଁ ବୋଲି ସଫେଇଦେବା କେଉଁ ପ୍ରକାର ଛଳନା

17/02/2019 at 7:56 PM

ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତମ୍ଭ କୁହାଯାଉଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମ ଯଦି ଦେଶର କୌଣସି କଥାକୁ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆଣେ, ତାହେଲେ ଦେଶର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତଭାବେ ଜାଣିହେବ । ପାକିସ୍ଥାନ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ଏହା କିଏ ନ ଜାଣେ । କିନ୍ତୁ ପୁଲଓ୍ଵାମା ଘଟଣାପରେ ପାକିସ୍ଥାନ ସଫେଇ ଦେଉଛି ଏହି ଘଟଣା ସହ ତାର କିଛି ହାତ ନାହିଁ । ମିଛରେ ଭାରତ ଓ ଭାରତର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅପପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ପାକିସ୍ଥାନ । ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମାଲାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଥିବାବାକଥା କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ ବୋଲି ପାକିସ୍ଥାନ କହିଛି ।

କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ଥାନର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଲେଖିବା ଓ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଶପ୍ରେମୀ ବୋଲି ଆଖ୍ୟାଦେବାରୁ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ଏହି ହମାଲା ପାଇଁ କଣ ରହିଥିଲା ପାକିସ୍ଥାନର ଭୂମିକା । ଯଦି ଦେଶର ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏହି ଘଟଣାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଭାରତ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମିରୀ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରି ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରେ, ତାହେଲେ ବିଶ୍ଵ ସମୁଦାୟ ବୁଝିବାକୁ କଣ ଭୁଲ କରିବେ… ପାକିସ୍ଥାନ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହିଁ ବୋଲି । ଏଥିରୁ ସ୍ଫଷ୍ଟ ବାରି ହେଇପଡ଼ୁଛି  ପାକିସ୍ଥାନର ସହଯୋଗରେ ହିଁ ସମସ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିର ଚାଲିବା ସହ ହମାଲା ପାଇଁ ପାକିସ୍ଥାନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଚାଲୁଛି ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ । ତାହେଲେ ଆହୁରି ପ୍ରଶ୍ନଟିଏ ମଧ୍ୟ ଆସିପାରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟଖେଳାଳୀ ସିଦ୍ଧୁ କିପରି ପାକିସ୍ଥାନର ହାତ ନାହିଁ ବୋଲି ଦମ୍ଭୋକ୍ତି ଦେଖାଇ କହିପାରିଲେ । ତାହେଲେ ପାକିସ୍ଥାନର ସମୀକରଣକୁ ହିସାବକୁ ନେଲେ ସିଦ୍ଧୁ କୌଣସି ଆତଙ୍କୀଠାରୁ ବି କମ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ବୁଝିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ପାକିସ୍ଥାନର ପ୍ରମୁଖ ଗଣମାଧ୍ୟମମାନେ ଲେଖିଛନ୍ତି  ପାକିସ୍ଥାନୀ ସ୍ଵାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀମାନେ ଯେଉଁ ଆକ୍ରମଣ କଲେ ଏଥିରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ୪୪ଜଣ ଭାରତୀୟ ସୈନିକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହି ହେଡ଼ଲାଇନ ଦେଇ ଖବର ପସାରଣ କରିଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମ କଣ ପାକିସ୍ଥାନର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ସହଜରେ ବିଶ୍ଵ ଆଗରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁ ନାହିଁକି ?

   Related Posts