Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଡୁପ୍ଲିକେସି ଚାଲ୍ : ତିଆରି କଲା ନକଲି ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପର ନୂଆ ଭର୍ସନ୍, ଭାରତୀୟ ଡାଟା ଚୋରାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟ

10/06/2020 at 1:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୦୬ : ସାରା ଦୁନିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଥିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହିଭଳି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଜାସୁସି କରୁଛି | ପାକିସ୍ତାନର ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥା ଆଇଏସଆଇ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଜାସୁସି କରିବ ପାଇଁ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ତିଆରି କରିଛି | ଏହି ଆପ କୁ ୨୦୨୦ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଡେଭେଲପ କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନକଲି ଆପର ନୂଆ ଭର୍ସନ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି |

ଆଇଏସଆଇ ସାହାଯ୍ୟରେ ହ୍ୟାକର୍ସ ଏହି ଆପକୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାସି ଓ ଡିଫେନ୍ସ ସହ ଜଡିତ ସଂସ୍ଥା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛି | ଏହାଛଡା ସାଧାରଣ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର୍ସ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଆପ ଜରିଆରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି | ନକଲି ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଅସଲି ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ଭଳି କାମ କରୁଛି |

ଯେଉଁମାନେ ଏହି ନକଲି ଆପକୁ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ଫୋନର ସମସ୍ତ ଡାଟା ହ୍ୟାକର୍ସଙ୍କୁ ମିଳିଯାଉଛି | ଫୋନ ଡିଟେଲରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଲୋକେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଡାଟା ଲିକ ହୋଇଯାଉଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଇବର ସେଲ ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଇବର ସେଲ ବିଭାଗର ଆଇଜି ଯଶସ୍ବୀ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସାଇବର ବିଭାଗ ଅନେକ ଭୟଙ୍କର ମେଲୱେୟର ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି | ଯାହାଫଳରେ ଦେଶର ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଡାଟା ଚୋରି କରାଯାଇପାରେ | କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର୍ସ ନକଲି ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଯାହାଫଳରେ ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାଟ୍ସ ଓ ଡିଫେନ୍ସ ସହ ଜଡିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଫୋନରୁ ଡାଟା ପାଇପାରିବେ |

ଭାରତ ସରକାର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବ ପାଇଁ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ | ଏହି ଆପକୁ ଭାରତରେ ବହୁତ ଭଲ ରେସ୍ପରେନ୍ସ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି | ଦେଶର କୋଟି କୋଟି ଜନତା ଏହି ଆପ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏହି ଆପ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts