Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଝଟକା : ଋଣ ପରିଶୋଧ ପରେ ମଧ୍ୟ ସାଉଦି ଆରବ ଦେଉନାହିଁ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ, ସାହାଯ୍ୟ ଅପେକ୍ଷାରେ ଇମରାନ

8/08/2020 at 7:06 PM

କରାଚୀ ୦୮/୦୮ : ମେ ମାସ ପରଠାରୁ  ପାକିସ୍ତାନକୁ ସାଉଦି ଆରବରୁ ଋଣରେ ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ମିଳୁନାହିଁ | ଯୋଗାଣକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଏହି ସୁବିଧା ଜାରି କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କୌଣସି ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ପାଇନାହିଁ | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟ ପକ୍ଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବାବଦରେ ୩.୨ ଅରବ ଡଲାରର ଚୁକ୍ତିନାମା ହୋଇଥିଲା ଯାହା ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ସାଉଦି ଆରବକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନାହିଁ |

ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଅନୁସାରେ, ସାଉଦି ଆରବ ୨୦୧୮ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ପାକିସ୍ତାନର ବାହାର ଅଞ୍ଚଳର ଚିନ୍ତା ଦୂର କରିବାକୁ ୬.୨ ଅରବ ଡଲାରର ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା | ସାଉଦି ଆରବରୁ ୩.୨ ଅରବ ଡଲାରର ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ସୁବିଧା ଏହି ପ୍ୟାକେଜର ଅଂଶବିଶେଷ | 

ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ବିଭାଗର ମୁଖପାତ୍ର ସାଜିଦ କାଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମେ’ ମାସରେ ଏହି ଚୁକ୍ତିନାମା ଶେଷ ହୋଇଛି | ଅର୍ଥ ବିଭାଗ ଏହାର ନବୀକରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଉଦି ଆରବ ସରକାରଙ୍କ ଉତ୍ତରକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି |

ବଜେଟ୍ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଏକ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରିଛି | ପାକିସ୍ତାନର ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ |

ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ସାଉଦି ଆରବର ଚାରିମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିଛି | ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ, ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଚୀନ୍ ଠାରୁ ସମାନ ସୁବିଧା ପାଇବ, ତାହେଲେ ଏହା ଦୁଇ ବିଲିଅନ୍ ଡଲାର ନଗଦ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସ୍ଥିତିରେ ରହିବ |

ସାଉଦି ଆରବ ଠାରୁ ୩ ବିଲିୟନ ଡଲାରର ନଗଦ ସହାୟତା ଏବଂ ବାର୍ଷିକ ୩.୨ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ସୁବିଧାରେ ଦୁଇ ବର୍ଷର ନବୀକରଣର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି |

   Related Posts