Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଘାରିଛି ବାଲାକୋଟ୍ ପାର୍ଟ-୨ର ଭୟ, ପୂରା ରାତି ଶୋଇ ପାରିଲାନି କରାଚି !

10/06/2020 at 2:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦।୦୬: ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭୟ ଘାରିଛି ଯେ, କାଳେ ଭାରତ ବାଲାକୋଟ୍ ପରି ଆଉ ଏକ ଆକ୍ରମଣ କରି ଦେବ। ଏମିତି ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛି ପାକିସ୍ତାନ। କାଲିର ଘଟଣା ଏହା ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ବାଲାକୋଟ୍‌ରେ ଭାରତର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ନେଇ କେତେ ବିଚଳିତ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପାକିସ୍ତାନରେ କରାଚି ନିକଟ ବର୍ଡରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ କିଛି ଅସ୍ଵାଭାବିକ ହଲଚଲ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଆକାଶରେ ଉଡୁଥିବା ବିମାନର ଶବ୍ଦ ଓ କ୍ରମାଗତ ଉଡାଣ ଭରୁଥିବା ବିମାନ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳି ଯାଇଛି। ବୁଧବାର ସକାଳେ ଟ୍ଵିଟରରେ କରାଚି କ୍ରମାଗତ ଟପ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ରହିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଲୋକ ଟ୍ଵିଇଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତ ପୁଣି ଥରେ ରାତିରେ କିଛି ବଡ ଘଟଣା ଘଟାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନର ଅନେକ ୟୁଜର୍ସ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ, କରାଚିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପୂରା ଅନ୍ଧାରରେ ଛାଇ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଆକାଶରେ କେବଳ ଲଢୁଆ ବିମାନ ଉଡୁଥିଲା। ଲୋକେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଆମକୁ ଲାଗିଲା ଯେ, ଭାରତ ପୁଣି ଥରେ ବାଲାକୋଟ୍ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ପରି ଆଉ କିଛି ବଡ କରି ଦେଇଛି। ଖୋଦ୍ କରାଚିର ନିବାସୀ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଆମେ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଜେଟ୍‌  ବିମାନ ଦେଖିଥିଲୁ। ଆମକୁ ଲାଗିଲା ଯେ, କରାଚି ଉପରେ ବହୁତ ଗୁଡାଏ  ଲଢୁଆ ବିମାନ ଉଡୁଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ରାତ୍ର ସମୟରେ  ବାଲାକୋଟ୍‌ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ପରି ଆକ୍ରମଣ ରୋକିବା ଲାଗି  ଡ୍ରିଲ୍ କରୁଛି। ଏଥିରେ ଚାଇନିଜ୍‌ ଜେଏଫ-୧୭, ଏଫ-୧୬ ଓ ମିରାଜ ୩ ପରି ଲଢୁଆ ବିମାନକୁ ଏଥିରେ ସାମିଲ କରିଛି। ଏଥିରୁ ଜଣା ପଡୁଛି ଯେ, ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର  ବାଲାକୋଟ୍‌ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌କୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଭୟରେ ରହିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଯେବେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନର ବାଲାକୋଟ୍‌ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ବୋମା ମାଡ କରିଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାୟୁସେନାର ଲଢୁଆ ବିମାନ ଅନ୍ଧାର କାରଣରୁ ଉଡାଣ ମଧ୍ୟ ଭରି ପାରିନଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନ ଗତ ରାତିରେ କରାଚି ସହର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା। ଗତ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ରାତିରେ ନିଜର ଲଢୁଆ  ବିମାନ ଉଡାଇଥିଲା। ହନ୍ଦଓ୍ଵାରାରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର କର୍ଣ୍ଣେଲଙ୍କ ବଳିଦାନ ପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବାଲାକୋଟ୍‌ ପରି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ର ଭୟ ଥିଲା।

   Related Posts