Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ଆମେରିକାର ଇରାନ୍‌ ଯୁଦ୍ଧ ସଙ୍କଟରେ ଫସିଲା ପାକିସ୍ତାନ- କାଶ୍ମୀର ବିଷୟରେ ବି ଭୟଭୀତ

7/01/2020 at 3:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭।୦୧ – ଆମେରିକା ଓ ଇରାନ ମଧ୍ୟରେ  ଇରାନ ଓ ଆମେରିକା ମଧ୍ୟରେ ଏବେ ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। ମାତ୍ର ଏହାକୁ ନେଇ ହରଡ ଘଣାରେ ପଡିଛି ପାକିସ୍ତାନ । ପାକିସ୍ତାନ ବିଦେଶମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମହମୁଦ କୁରେଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦରେ ନିଜ ବୟାନ ରଖିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କୌଣସି ଆଞ୍ଚଳିକ ଯୁଦ୍ଧର ଅଂଶ ବିଶେଷ ହୋଇ ନାହିଁ ବୋଲି ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ପ୍ରବକ୍ତା  ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ହେଲେ କୌଣସି ଦେଶର ସମର୍ଥନ କରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ ଇରାକ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭୂମିକୁ ଆମେରିକା ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା  । ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଧର୍ମ ସଙ୍କଟରେ ପଡିଛି। କାହାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ କି ମନା କରିବ  ପାକିସ୍ତାନ ଠିକ୍‌ କରିପାରୁ ନାହିଁ । ଶେଷକୁ ଶାନ୍ତିର ଦ୍ୱାହୀ ଦେଇ ଶାନ୍ତିର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି କହିଛି ।

ଆମେରିକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଯୋଗୁଁ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ଏହାର ଗମ୍ଭୀର ପରିସ୍ଥିତି ହେବବୋଲି କୁରେଶୀ କହିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ସହଯୋଗ ନକଲେ ଆମେରିକାକୁ ବଶୀ କଷ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବା ନାହିଁ  । କାରଣ ଆମେରିକାର ଏବେବି ଆଫଗାନୀସ୍ତାନର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଜ ସେନା ମୁତୟନ କରିଛି।

ଇରାନ ଘଟଣା ପରେ ପାକିସ୍ତାନକ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି । କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସ ବିଭିନ୍ନ ବିଭିନ୍ନ ଇସଲାମୀୟ େଦଶର ସହଯୋଗ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାକୁ ସହଯୋଗ ମିଳୁ ନାହିଁ ।

   Related Posts