Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର, ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସଞ୍ଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ଡେଲାଙ୍ଗ : କଣାସ ଗାଁ ସମତେ ବଜାରକୁ ୭ଦିନ ଯାଏଁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ଘୋଷଣା, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦେଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ରକ୍ତମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ, ଯବାନଙ୍କୁ ଘରୁ ଟେକି ନେଇ ଗଳାକାଟି କଲେ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୩୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ବିମାନକୁ ଖସାଇଲା ଭାରତ, ତିନି ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କ ବୈଠକ

27/02/2019 at 11:59 AM

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୭|୨:  ପିଓକେରେ ପଶି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବଡ ହମଲା କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ବିମାନ ଭାରତ ସୀମା ମଧ୍ୟକୁ ପଶିଆସିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବୀ ହମଲା କରିବାକୁ ଯାଇ  ଭାରତୀୟ ବିମାନ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରି ପିଓକେରେ ହମଲା କରିଥିଲା । ଏହି ଜବାବୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ-୧୬ ବିମାନ ଖସିପଡିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଭାରତୀୟ ବିମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରି  ୩ କିଲୋମିଟର ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ।
ଏପଟେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ତିନି ସେନାର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ବୈଠକରେ ତିନି ସେନାର ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବାଲାକୋଟରେ ଇଂଡିଆନ ଏୟାରଫୋର୍ସର ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପରେ ଦୁଇ ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଇଂଡିଆନ ଏୟାରଫୋର୍ସର ଜେଟ୍‌ LOC ପାର କରି ଜୈସ୍‌-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆଡ୍ଡାରେ ୧୦୦୦କିଲୋ ବମ୍‌ ପକାଇଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ଓ ବାଲାକୋଟ, ଚକୋଟି ଓ ମୁଜଫରାବାଦ ଆତଙ୍କୀ ଆଡ୍ଡା ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସମଗ୍ର ଭାରତବାସୀ ଖୁସି ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସେନାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।
ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ୱରାଜ ଚୀନର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଙ୍ଗ ୟିଙ୍କୁ ଭେଟି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନକୁ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଂଗରେ ଚୀନ ସହଯୋଗ କରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts