Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୨୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି. ନଟରାଜନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ! ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ପଙ୍ଖାରେ ଝୁଲି ପଡିଲେ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜକୋଟ : କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ, ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ: ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭକ୍ତ ବ୍ୟାକୁଳ
  • ||
  • ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ : ଟସ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଥମେ କରିବ ବ୍ୟାଟିଂ
  • ||
  • ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିନ୍ଦୁସାଗରରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ୍, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିଏମସି
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଜେଲ୍‌ରେ ଦିଆଯାଉଥିଲା ସ୍ଲୋ ପଏଜନ !

25/10/2019 at 5:10 PM

ଲାହୋର୨୫|୧୦: ଲାହୋର କୋଟେ ଲଖପତ ଜେଲରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇ ପଡିଛି । ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ସଂକଟଜନକ ସ୍ଥିତିକୁ ଖସି ଯାଇଛି । ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଯୋଗୁ ଏପରି ହୋଇଥିବା ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନୱାଜ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ନୱାଜ ସରିଫ । ମଙ୍ଗଳବାର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ୭ହଜାରରୁ କମି ଆସିଥିଲା । ନଓ୍ବାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର । ଜେଲରେ ସଜା କାଟୁଥିବା ପାକସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ୪ ଦିନ ହେଲା ଲାହୋରର ସର୍ଭିସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ସଂକଟଜନକ ସ୍ଥିତିକୁ ଖସି ଆସିଛି । ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଯୋଗୁ ଏପରି ହୋଇଥିବା ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନୱାଜ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନଓ୍ବାଜ ଲଣ୍ଡନରୁ ଯେଉଁ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଂଘାତିକ । ବାପାଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ରେ ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ହୋଇଥିବା ହୁସେନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏମିତିକି ଠିକ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆନଯାଇନଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଜବାବ ଲୋଡିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପାକ୍ ରାଜନୀତି ଏବେ ତେଜ୍ ହୋଇଛି ।

ସଜା ନିଲମ୍ବନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ନଓ୍ବାଜଙ୍କ ଦଳ ପିଏମ୍‌ଏଲ-ଏନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଇସଲାମାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି । ବିଦେଶକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ଦଳ କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମତି ଲୋଡିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଛୁଟି ସତ୍ବେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ କୋର୍ଟ ବସିଥିଲା ।

ସର୍ଭିସ ହସ୍ପିଟାଲର ନିର୍ଦେଶ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସଂପର୍କରେ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ଦେଶକ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି । ୯ ଜଣିଆ ଏକ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗୁଡୁଥିବାରୁ କେତେକ ଜରୁରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିନଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

ନଓ୍ବାଜଙ୍କ ସହ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରହିବାକୁ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲେ ପଂଜାବ ଗଭର୍ଣ୍ଣର । ଶୁକ୍ରବାର କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଇମ୍ରାନ ଖାଁ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଟୁଇଟ୍ କରି ସରିଫଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ ।

   Related Posts