Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଜେଲ୍‌ରେ ଦିଆଯାଉଥିଲା ସ୍ଲୋ ପଏଜନ !

25/10/2019 at 5:10 PM

ଲାହୋର୨୫|୧୦: ଲାହୋର କୋଟେ ଲଖପତ ଜେଲରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇ ପଡିଛି । ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ସଂକଟଜନକ ସ୍ଥିତିକୁ ଖସି ଯାଇଛି । ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଯୋଗୁ ଏପରି ହୋଇଥିବା ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନୱାଜ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ନୱାଜ ସରିଫ । ମଙ୍ଗଳବାର ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିବା ବେଳକୁ ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ୭ହଜାରରୁ କମି ଆସିଥିଲା । ନଓ୍ବାଜ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର । ଜେଲରେ ସଜା କାଟୁଥିବା ପାକସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ୪ ଦିନ ହେଲା ଲାହୋରର ସର୍ଭିସ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ପ୍ଲେଟଲେଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ସଂକଟଜନକ ସ୍ଥିତିକୁ ଖସି ଆସିଛି । ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଯୋଗୁ ଏପରି ହୋଇଥିବା ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନୱାଜ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସରିଫଙ୍କ ପୁଅ ହୁସେନ୍ ନଓ୍ବାଜ ଲଣ୍ଡନରୁ ଯେଉଁ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଂଘାତିକ । ବାପାଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ରେ ସ୍ଲୋ ପଏଜନ୍ ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏପରି ହୋଇଥିବା ହୁସେନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏମିତିକି ଠିକ୍ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆନଯାଇନଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସେ ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଜବାବ ଲୋଡିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପାକ୍ ରାଜନୀତି ଏବେ ତେଜ୍ ହୋଇଛି ।

ସଜା ନିଲମ୍ବନ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ନଓ୍ବାଜଙ୍କ ଦଳ ପିଏମ୍‌ଏଲ-ଏନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଇସଲାମାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି । ବିଦେଶକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ଦଳ କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମତି ଲୋଡିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଛୁଟି ସତ୍ବେ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ କୋର୍ଟ ବସିଥିଲା ।

ସର୍ଭିସ ହସ୍ପିଟାଲର ନିର୍ଦେଶ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇ ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସଂପର୍କରେ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ସରିଫଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ଥିବା ହସ୍ପିଟାଲ ନିର୍ଦେଶକ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି । ୯ ଜଣିଆ ଏକ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗୁଡୁଥିବାରୁ କେତେକ ଜରୁରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ପାରିନଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

ନଓ୍ବାଜଙ୍କ ସହ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରହିବାକୁ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲେ ପଂଜାବ ଗଭର୍ଣ୍ଣର । ଶୁକ୍ରବାର କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଇମ୍ରାନ ଖାଁ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଟୁଇଟ୍ କରି ସରିଫଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ ।

   Related Posts