Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବିମାନକୁ ରାସ୍ତା ନ ଦେବାରୁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଭାରତ ସରକାର ନେଲା ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୂରା ଖବର

29/10/2019 at 2:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୯/୧୦: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଁରେ ଜଳୁଛି। ଭାରତ ଉପରେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ପାକ୍‌ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପନ୍ଥା ଆପଣାଉଛି। ପ୍ରତିଟି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇବ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ତିଆରି କରୁଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସାଉଦୀ ଆରବ ଗ୍ରସ୍ତ କରିବାର ଯୋଜନା ଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ଏୟାର ସ୍ପେସ୍‌ର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅନୁମିତି ମାଗିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅନୁମତି ନ ଦେବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ମନା କରି ଦେଇଥିଲା।  ଫଳରେ ମୋଦିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାକିସ୍ତାନକୁ ମହଙ୍ଗା ଏବେ ପଡିଛି। ଏନେଇ ଭାରତ ସରକାର ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ମୋଦିଙ୍କ ବାଟ ଓଗାଳିବାର ନଜୀର ରହିଛି।

ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାକଳାପ ଦେଖି ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ବିରୋଧରେ ଭାରତ ସରକାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସିଭିଲ୍‌ ଆଭିଏସନ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ (ଆଇସିଏଓ)ରେ  ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ଏହି ମାମଲା ଆଇସିଏଓରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଆଇସିଏଓର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ କଡ଼ା ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ଗୋଟିଏ ଦେଶର ବିମାନ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରି ପାରିବ ବୋଲି ଆଇସିଏଓ ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛି।

   Related Posts