Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||

ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ଠାରୁ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯିବା ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ କୋଚ : ନିଜେ କଲେ ଖୁଲାସା

25/06/2019 at 3:26 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୫/୬ : ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡକପ ୨୦୧୯ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କୋଚ ମିକି ଆର୍ଥର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଜୁନ ୧୬ ତାରିଖରେ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ୮୯ ରନରେ ହରାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନର ପରାସ୍ତ ପରେ ପ୍ରଶଂସକ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିମକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ପାକିସ୍ତାନୀ କୋଚ ଆର୍ଥର କହିଛନ୍ତି, ଗତ ରବିବାର ଦିନ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ଏହା କେବଳ ଏକ ପରଫରମାନ୍ସ । ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲା । ଗୋଟିଏ ପଟେ ମିଡ଼ିଆ ଚାପ, ଅନ୍ୟପଟେ ଜନତାଙ୍କ ଭରସା, ଟିମ ଏବେ ଏହିଭଳି ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିଛି ଯେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଆଗକୁ ଖେଳିବ ନା ନାହିଁ ତାକୁ ନେଇ ଦଳ ଚିନ୍ତିତ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳି ପାକିସ୍ତାନ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ଆର୍ଥର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଟିମକୁ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଭାରତ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଟିମ ବହୁତ ଚାପରେ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ ଏବେ ପୁରା ଜୋଶରେ ଅଛି ।

ରବିବାର ଦିନ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ ଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ବିଶ୍ୱକପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିବା ହରିସ ସୋହେଲ ୫୯ ବଲରେ ୮୯ ରନ କରିଥିଲେ । ଯାହାଫଳରେ ଟିମ ୫୦ ଓଭରରେ ୩୦୮ ରନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ବିଜୟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ନେଇ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଉଛି ।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆର୍ଥରଙ୍କୁ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, ଶେଷ ଓଭର ଯାଏଁ ପହଂଚିବାବେଳେ ସୋହେଲ ହାଲିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ କି ? କାରଣ ଶତକ ପାଖାପାଖି ପହଂଚି ମଧ୍ୟ ସେ ଶତକ କରିପାରିନଥିଲେ । ଏଥିରେ ଆର୍ଥର ରାଗି ଯାଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ, ବହୁତ ସମୟ ପରେ ଏହିଭଳି ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସେ ମାତ୍ର ୫୯ ବଲରେ ୮୯ ରନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ ।

ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ଆଗାମୀ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତେ ତାହେଲେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ନିଜ ପାଇଁ ଜାଗା ତିଆରି କରିପାରିବ ।

   Related Posts